13 Kasım 2018

LivingSocial Cirosunda Hızlı Artış

Henüz halka arzı gerçekleşmediğinden dönemlik finansal verilerini paylaşmaya başlamayan LivingSocial‘ın mali durumuna, firmanın %29’unun sahibi olan Amazon tarafından açıklanan veriler ışık tutuyor.

Geçtiğimiz seneyi uluslararası genişlemeler nedeniyle 558 milyon dolarlık zararla kapattığı belirtilen firma, Amazon tarafından paylaşılan verilere bakılırsa cirosunda hızlı artışlar gözlemledi.

LivingSocial’ın cirosunun 2012’nin ilk çeyreğinde 2011’e kıyasla %168.3 oranında artarak 41 milyon dolardan 110 milyon dolara çıktığını açıklayan Amazon, firmanın geçen seneki toplam cirosunu 245 milyon dolar olarak belirtmişti.

Firmanın yayınladığı fırsat sayısındaki hızlı artışın ciro büyümesini sağladığı belirtilirken, bu büyümenin en büyük kısmını bu çeyrekteki satış oranını %31 oranında arttıran LivingSocial’ın seyahat ayağı LivingSocial Escapes üzerinden geldiği paylaşıldı.

LivingSocial Escapes satışlarının toplam satışların %19.5’ine ulaştığı da Amazon tarafından açıklandı.

Açıklanan verilere göre, firmanın sadece Kuzey Amerika’da sattığı fırsat sayısı geçen senenin aynı çeyreğine kıyasla %15 artış gösterdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*