14 Kasım 2018

LivingSocial İş Modelinde Değişikliğe Gidiyor

livingsocial-ipo
Groupon’un en büyük rakiplerinden günlük fırsatlar sunan grup satın alma girişimi LivingSocial, iş modelinde değişikliğe gideceğini açıkladı. Şirket, günlük fırsatların yanı sıra markalar için online marketing hizmetleri sunacak servisler sağlayacağını duyurdu.

LivingSocial’ın bu servisi üzerinden markalar düzenledikleri kampanyalara tüketiciler nasıl tepki verdiğini görebilecek ve bu tepkilerin analizlerini yapabilecekler. LivingSocial üzerinde düzenlenmeyen kampanyaların ölçümlemeleri de bu servis ile ölçümlenebilecek.

LivingSocial CEO’su Tim O’Shaughnessy günlük fırsatlar sunmaktan çıkarak, markaların performanslarını artırmalarını sağlayacak bir online pazarlama partneri olmaya yöneldiklerini dile getiriyor.

Günlük fırsatları sonlandıracak olan şirket, zaman kısıtlaması olmayan kampanyaları yine kullanıcıların e-postalarına yollayacaklarını belirtiyor. Site ve mobil uygulamadaki arama kutusunu da daha büyük bir hale getiren firma, kullanıcıların buradan kampanya aramalarını istiyor.

Bunun yanı sıra LivingSocial, yeni geliştirdiği sosyal medya yönetim aracıyla markaların sosyal medyadaki kampanyalarının analizini yapmalarına da yardımcı oluyor. Şirketin markalara sunduğu bu servisler, kullanıcıların bu fırsatlara nasıl geri bildirim yaptığını ölçümleyerek, ilerleyen zamanlardaki kampanyalarda markaların daha iyi sonuçlar almaları için neleri geliştirmeleri gerektiğine yardımcı oluyor.

LivingSocial 2013’ün ilk çeyreğinde 264 milyon dolarlık bir gelir elde etti ve bir önceki yıla kıyasla %6,5’lik bir büyüme yaşadı; fakat şirket 2013’ün ilk yarısında ise toplamda 81 milyon dolarlık bir zarar yaşadı. 2012’nin aynı döneminde şirket 65 milyon dolarlık bir gelir elde etmişti ve şirketin bu değişikliğe gitmesinin nedenleri arasında da bu zararın olduğu düşünülüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*