14 Kasım 2018

LivingSocial Uluslararası Genişlemeyi Yeni Satın Alımları İle Arttırıyor

LivingSocial da en büyük rakibi Groupon gibi uluslararası genişlemeyi yerel günlük fırsat siteleri satın alımları ile gerçekleştirmeyi planlıyor. LivingSocial, yaptığı bir açıklama ile Endonezya’da hizmet veren DealKeren, DealKeren’ın da sahibi olan ve Taylant ve Filipinler’de hizmet sunan Ensogo ve Dubai, Abu Dhabi, Lübnan, Ürdün ve Kuveyt’te operasyonlarını yürüten GoNabit günlük fırsat sitelerini satın aldığını belirtti. Firma aynı zamanda Hollanda’da hizmete başlayacağını da açıklamalarına ekledi.

Yeni günlük fırsat sitelerinin satın alımı ve Hollanda açılımı ile LivingSocial’ın hizmet verdiği ülke sayısı 21’e yükseldi. Firma artık 6 kıtada varlık gösterdiklerini belirterek, yeni satın alımlar ile Asya kıtasına ilk adımlarını attıklarını da iletti.

2010 yılında hizmete giren Ensogo Taylant, Filipinler ve Endonezya’nın en büyük günlük fırsat sitesi. 800.000’den fazla üyesi bulunan site kullanıcılarının geçen sene boyunca 25 milyon dolarlık tasarruf yaptıkları belirtiliyor.

Ocak 2010’da kurulan GoNabit ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük fırsat sitesi. Aynı zamanda GoNabit Getaways adı altında bir seyahat fırsat sitesi de bulunan GoNabit, Arapça fırsatlar sunan ilk günlük fırsat sitesi olarak da biliniyor. GoNabit kullanıcılarının 2010 yılı boyunca GoNabit fırsatları ile 5 milyon dolarlık tasarruf yaptıkları paylaşıldı.

Finansal verilerin paylaşılmadığı satın alımlardan sonra, sitelerin aynı formatta hizmet vermeye devam edecekleri belirtiliyor.

LivingSocial kurucusu ve CEO’su Tim O’Shaughnessy, Asya pazarına girmekten mutluluk duyduklarını, aynı zamanda Orta Doğu ve Hollanda’da yer almanın LivingSocial’ın global gücünü arttıracağına inandıklarını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*