16 Aralık 2018

LivingSocial Halka Arzını Geciktirmek Adına Yatırım Almaya Devam Ediyor

Kasım ayının içerisinde LivingSocial‘ın aralarında Amazon‘un da bulunduğu yatırımcılardan 200 milyon dolarlık bir yatırım almayı planladığı haberini sizlerle paylaşmıştık.

Kapalı bir hisse satışında 400 milyon dolarlık satım yapmayı planladığı belirtilen LivingSocial’ın, ilk etapta sadece 176 milyon dolarlık bir nakit artışı sağlayabildiği belirtildi.

200 milyon dolarlık yatırım ile firmanın değerinin 5 ile 6 milyar dolar arasına yükseleceği paylaşılmıştı.

2010 sonunda firmaya 175 milyon dolar yatırım yapan Amazon’un, bu yeni yatırımda da yüksek bir payı olduğu açıklanırken, LivingSocial’ın kısa bir süre içerisinde geriye kalan 224 milyon dolarlık yatırımın toplanması için girişimlere başlayacağı belirtildi.

ABD’de oldukça çetin devam eden LivingSocial – Groupon rekabetinde, firmalar geride kalmamak adına her geçen gün yeni bir hizmet ile üyelerinin karşısına çıkıyorlar.

LivingSocial bir süredir aylık üyelik sisteminin denemelerini yaparken, Groupon rekor hediyelik fırsat satışı ile geçtiğimiz haftaya damgasını vurmuştu.

Groupon, son zamanlarda halka arzı ile de uzun süre gündemde kaldı. LivingSocial ise, rakibinin aksine halka arzını olabildiğince erteleme çabaları içerisinde olduğunu yatırım turları ile açıkça ortaya serdi.

LivingSocial yatırımının yeni genişleme politikaları ve operasyonları için kullanılacağı açıklandı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] ayı başında yeni bir yatırım turuna çıkarak 176 milyon dolarlık… DEVAMINI […]

Fikrini söyle

*