13 Kasım 2018

Log In With PayPal: Mobil Alışverişte PayPal Hesabı ile Kolay Ödeme

PayPal, yeni duyurduğu Log In With PayPal servisi ile kullanıcılarının PayPal hesaplarıyla giriş yapmalarını mümkün kılarak mobil alışveriş deneyimlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Las Vegas’ta gerçekleşen Future Insights etkinliğinde duyurulan Log In With PayPal ile beraber, e-ticaret siteleri PayPal hesaplarına entegrasyon sağladığı takdirde, PayPal hesabındaki bilgilerini kullanarak giriş yapan tüketiciler çok daha az adımın neticesinde alışverişlerini tamamlamış olacaklar.

Popüler sosyal ağların üyelik gerektiren siteler için kullanıma açtığı Facebook Connect, Sign in with Twitter ya da Google+ Sign In’i andıran Log In With PayPal, kullanıcı adı ve şifre ya da telefon numarası ve PIN kodu ile çalışıyor ve yalnızca online alışveriş için kullanıldığı için daha farklı bir noktada yer almış oluyor. Zaten PayPal da bu yeni servisini “social login” olarak değil, “commerce login” olarak tanımlıyor.

Mobil ticaretin geleceğine yatırım yaptıklarını kaydeden PayPal yetkilileri, e-ticaret şirketlerinin özellikle mobil alışveriş deneyimi konusunda sıkıntılar yaşadıklarını ve Log In With PayPal ile beraber mobil ticarette yaşanan alışveriş sepetini terk etme oranının düşeceğine inandıklarını belirtiyorlar.

Aşağıdaki tanıtım videosunda da izleyebileceğiniz gibi bu yeni servis ile beraber PayPal’ın mobil alışveriş deneyimini geliştirmenin yanında tek bir hesap ile bütün e-ticaret sitelerinde alışveriş yapılabilmesini hedeflediği görülüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*