15 Kasım 2018

Web Siteleri ve Mobil Uygulamalara Login with Amazon Özelliği Geliyor

Login-with-Amazon Rusya’ya ve akıllı telefon pazarına adım atmaya hazırlanan Amazon, kullanıcıların Amazon hesaplarıyla internet sitelerine ve mobil uygulamalara bağlanabilecekleri Login with Amazon uygulaması üzerinde çalışıyor.

Facebook, Twitter ve Google+ ile sitelere giriş yapabilen kullanıcılar Amazon’un yeni uygulamasıyla beraber Facebook, Twitter ya da Google+ hesaplarına gerek duymadan Amazon’daki hesaplarıyla internet sitelerine giriş yapabilecekler.

Bir süredir Zappos ve Woot.com üzerinde test edilen bu uygulama, kullanıcılar tarafından oldukça olumlu karşılandı. Zappos’a yeni kayıt yapanların %40’ının Amazon hesabıyla kayıt yaptırması, Login with Amazon uygulamasının diğer platformlarda da benzer bir kullanım alanı açabilir. Woot.com’da da Amazon hesabıyla giriş yapanlar diğer sosyal hesaplarıyla siteye üye olanların iki katı civarında.

Social login’in avantajları arasında kullanıcıların bir tek hesap ve şifre kullanarak tüm sitelere üye olabilmeleri yer alıyor. Bunun yanında markalar kişisel bilgilere göre, kullanıcılara daha doğru bir hedefleme yapabiliyor. Ancak sosyal medya hesaplarıyla sitelere üye olma fikr henüz kullanıcılar arasında çok fazla oturmadığı için, tüketiciler sosyal medya hesaplarını kullanmaktan çekiniyor.

Fakat kullanıcıların Amazon’a güvenmeleri ve bu sebeple internet sitelerine üye olurken Amazon hesaplarını paylaşmaktan çekinmemeleri 200 milyon aktif üyesi bulunan Amazon’u social login konusunda bir adım öne taşıyabilir.

Kullanıcılar sadece internet sitelerine değil, Amazon’un anlaşmalı olduğu Android ve iOS uygulamalarına da Amazon hesaplarıyla giriş yapabiliyorlar. Amazon’un burada güvenlik konusunu ön plana çıkartarak kullanıcıları Amazon hesaplarını kullanmaya yöneltmeye çalışıyor.

Amazon’un, Login with Amazon uygulamasının tanıttığı videoyu da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*