18 Kasım 2018

Lokum.com: Yemeksepeti’nin Yeni Markası Yayında

Türkiye’nin online yemek siparişi denildiğinde akla gelen ilk servislerinden olan Yemeksepeti‘nin yeni e-ticaret projesi Lokum.com görücüye çıktı, faaliyetine başladı.

İsmine bakıldığında yalnızca lokum satıldığı düşünülebilir ancak Lokum.com kendisini peynir, kuru gıda, tatlı, baharat, salça, turşu ve zeytinyağı gibi yöresel lezzetlere yerel dükkanlar vasıtasıyla ulaşılan bir online alışveriş sitesi olarak konumlamış. Yöreye ve lezzete göre bulunabilecek ürünleri fiyat, tür ve fırsat ürünleri gibi çeşitli filtreleme yöntemleri ile tarayabiliyorsunuz. Lokum.com üzerinden Afyon’dan sucuk ya da Manisa’dan mesir macununu belirlediğiniz fiyat aralığına denk düşen yerel mağazalardan sipariş edebilmeniz mümkün.

Kamuoyunun yakından tanıdığı gurmelerden Mehmet Yaşin‘in de sitede bir köşesinin olduğunu ve ilk yazısında Afyon Lokumu’ndan bahsettiğini not düşmüş olalım.

“Rahat’ül Hulkum Şahanesi”… Anlamı: “Boğaza rahatlık veren şaheser.” İşte lokum adının kaynağı. O güzeller güzeli lokum bundan güzel daha nasıl anlatılır ki! Türkiye’yle özdeşleşmiş bir tatlı. Tüm dünya lokumu “Turkish Delight” diye tanınmıyor mu? En değerli, en lezzetli armağan. Türkiye’den dalga dalga dünyanın dört bir yanına yayılan ve yiyenlerin damaklarını çatlatan bu muhteşem tatlı, Türkiye’nin neredeyse her yanında yapılır. Hepsi de çok lezzetlidir. Kimsenin hakkını yemek istemem. Ama Afyon lokumları hepsinin bir adım önüne geçer.

Bugün itibarıyla 48 dükkanda 510 ürünün satıldığı Lokum.com, Yemeksepeti’nin yiyecek siparişi konusundaki uzmanlığını değerlendirerek yöresel ürün alışverişi açısından sektörde yer alan boşluğu doldurmak hedefiyle yola çıkmış gibi görünüyor. Bu uzmanlık aynı Yemeksepeti’nde olduğu gibi Lokum.com’da da fiziksel satıcılara satışlarında aracı olunmasıyla değer kazanıyor. Türkiye’de yöresel ürün satışında daha önce yer almış ve çekilmiş olan ya da halen var olan girişimler mevcut. Lokum.com da Yemeksepeti’nin arkasında olmasıyla bu alanda adını sık sık duyacağımız sitelerden biri olabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. sinan emre der ki:

    irmik.com da actı yemeksepeti

  2. aynısından çok fazla olmasına rağmen güzel bir girişim.

Fikrini söyle

*