16 Kasım 2018

Londra’da Temassız Ödeme Kartlarıyla 1 Milyon Kez Otobüse Binildi

Temassız Ödeme KartıLondra’nın İETT’si Transport For London‘ın temassız ödeme sistemine geçmesinin ardından, temassız ödeme kartları kullanımı özellikle seyahat harcamalarında kayda değer bir yükseliş gösterdi. Aralık 2012’de hizmete başlayan sistem, şu an kadar 1 milyon seyahat ödemesinde kullanıldı.

Uygulamaya geçtiği günden sürekli bir artış gösteren temassız ödeme kartlarını Aralık ayında yalnızca 2061 kişi kullanırken, 2013 Nisan ayı itibariyle günde 10.000’den fazla yolcu tarafından tercih ediliyor. Yine Aralık ayında 2586 seyahatin ödemesini gerçekleştiren bu sistem, şu an 16.000 seyahatin ödemesini sağlıyor.

Transport For London tarafından başlatılan bu uygulamanın tüketici alışveriş deneyimini geliştirmiş olmasından bahsedebiliriz. Bu sisteme geçilmeden önce Londra’da ülkemizde kullanılan Akbil, Kentkart benzeri Oyster ile yolculuk ödemesi yapılıyordu. Hepimizin bildiği üzere bu sistem, içine sadece yolculuk bakiyesi oluşturabilmek için para yüklenilebilen kartlardan oluşuyor. Hal böyle olunca kullanıcıların yolculuk yapmak için ekstra efor harcayıp bu kartlara para yüklemesi gerekiyor. Temassız kredi kartlarının kullanımı, insanlara daha kolay ulaşım hizmeti sunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*