21 Kasım 2018

L’oreal’den Ten Rengini Analiz Eden Mobil Uygulama

loreal-yüz-tanima
Kozmetik sektörü sürekli değişen bir sektör olsa da aslında belli çizgiler içinde gerçekleştiren bir alan. Ancak dünyaca ünlü kozmetik firması  L’oreal, gelişen teknolojileri kullanmaktan çekinmeyen bir vizyona sahip. Marka şimdilerde yüz tanıma yöntemiyle mobil olarak  ten rengi tonunu analiz edebilen bir makyaj teknolojisine geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Mobile Marketing Association konferansında tanıtılan yöntem, ten rengi tonu analizine göre tüketicilere uygun ürünleri sunuyor ve böylece satın alma oranlarını arttırmayı planlıyor; ancak bu fikri pazara sunma konusunda çalışmalar hala devam etmekte.

Tüketicilerin mobil arayışlarından yola çıkarak bu tür bir innovasyona giriştiklerini söyleyen marka yetkilileri, mobil reklam harcamalarının inovasyonu karşılayıp karşılamayacağı konusunda düşünceli.

Marka bu yöntemiyle tüketicileri mobil satın almaya yönlendirmek istiyor; fakat bunun için reklam bütçelerinin küçük bir kısmını kullanacak. Bu noktada firma, marka sadakatine oldukça güveniyor.

Firma şimdilik, tüketicilerin nasıl tepki vereceklerini ve markayla nasıl etkileşime geçeceklerini öğrenmek için, uygulamayı pilot olarak deniyor. Şunu da belirtmekte fayda var ki, L’oreal, kullanıcılarına uygun güzellik ürünü teklifleri sunan, sosyal güzellik aplikasyonu Pretty in My Pocket’te yer alan ilk kozmetik firması.

L’oreal aynı zamanda bu uygulamasıyla birlikte, banner dışında, mobil reklamlardan daha iyi sonuç alabilmek için iyi fikirler bulma peşinde.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*