18 Kasım 2018

$30 Milyon Yatırımlı Lot18 2012’yi $50 Milyon Ciro ile Kapatmayı Hedefliyor

Lot18 2010 Kasım ayında kurulmuş bir online gurme yiyecek ve şarap private shopping sitesi.

2011 Ağustos ayında Diapers.com kurucularından 1 milyon dolarlık ilk yatırımını alan firma, büyüme potansiyeli ile kuruluşunun ilk yılını tamamlar tamamlamaz 30 milyon dolarlık rekor bir yatırım almıştı.

Yatırımı ile Avrupa’ya açılma yolunda ilk adımını da atan site, 2012 yılı için oldukça iddialı rakamlara ulaşma peşinde.

2011 yılını 25 milyon dolarlık ciro ile tamamlayan firma, geçtiğimiz senenin sonlarında şaraba ek olarak farklı alkollü içkilerin de online satışını denemiş, fakat hizmetin bu bölümü beklenilen başarıya ulaşmayınca zaman kaybetmeyip hizmetten vazgeçmişti.

Avrupa’da İngiltere ve Fransa’da hizmet sunmakta olan site, bu seneyi geçtiğimiz seneye kıyasla %100 ciro artışı ile tamamlamayı hedeflediklerini açıklarken, özellikle mobil alanda hızlı büyüme yaşadıklarını paylaştı.

Şimdilik sadece iPhone uygulaması olan firma, satışlarının %25’inin mobilden geldiğini, bu seneyi mobil satışların da etkisiyle oldukça iyi ciro rakamları ile tamamlamayı hedeflediklerini iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*