19 Aralık 2018

Lot18 İlk Firma Satın Alımı ile Avrupa’ya Açılıyor

Kasım 2010’da kurulan ve Ağustos ayında Diapers.com kurucularından 1 milyon dolar, Kasım ayının başında ise 30 milyon dolarlık rekor bir yatırım alan online şarap ve gurme yiyecek satış sitesi Lot18, arttırdığı yatırım ile ilk satın alımını gerçekleştirdi.

Paris merkezli online şarap satış sitesi Vinobest’i satın alan Lot18, bu satın alım ile Avrupa’ya ilk girişini yaptığını, İngiltere, Fransa ve Almanya satışları için Vinobest’in kullanılacağını açıkladı.

Henüz kurulmasının üzerinden 1 sene geçmesine rağmen, bu seneyi 25 milyon dolarlık bir ciro ile tamamlaması beklenilen Lot18, 2010 yılında kurulan Vinobest’in kurucularının kendi takımlarına katılacaklarını, fakat çalışmalarına Paris’ten devam edeceklerini belirtti.

Lot18, kurulduğu 2010 Kasımından bu güne 43 milyon dolarlık yatırım aldı.

Lot18 kurucusu Kevin Fortuna, Avrupa atılımlarından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Avrupa’nın tek başına 100 milyar dolarlık bir şarap pazarına sahip olduğunu açıkladı.

Fortuna, satın alımın finansal verileri hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*