13 Aralık 2018

Amazon’un LoveFilm’i Avrupa Yayınlarını BBC Anlaşması ile Genişletiyor

ABD’de online video izleme hizmetinde Netflix ile rekabetleri gitgide artan Amazon, Avrupa’da da bu sektördeki iddiasını her geçen gün arttırıyor.

Bir süre önce İngiltere, Almanya, Danimarka, Norveç ve İsveç’te yayın yapan LoveFilm’in içerik ağını geliştirmek üzere Sony Picture Television ile anlaşan Amazon, şimdi de BBC ve ITV ile anlaşarak Avrupalı üyelerine daha geniş içerikler sunmaya başlayacaklarını belirtti.

İngiltere, Almanya, İsveç, Norveç ve Danimarka’da hizmet sunan LoveFilm’in, bu ülkelerde toplamda 1.9 milyon üyesinin bulunduğu paylaşılırken, firma bünyesinde 70.000’den fazla başlığın yer aldığı açıklandı.

LoveFilm CEO’su Simon Calver, oldukça uygun fiyata sundukları hizmetlerinin içerik ağını geliştirerek her geçen gün daha fazla tüketiciye ulaşmayı planladıklarını belirtirken, çalışmalarına devam edeceklerini ekledi.

Geçtiğimiz Aralık ayında Netflix de BBC Worldwide ile İngiltere ve İrlanda’daki hizmetlerine eklemek üzere içerik kullanım anlaşması imzalamıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Amazon’un LoveFilm’i Avrupa Yayınlarını BBC Anlaşması ile Genişletiyor […]

Fikrini söyle

*