13 Aralık 2018

20 Mağazasını Kapatan Lowe’s 2011’i %70’lik Web Büyümesiyle Kapattı

Çok kanallı ticaretin offline mağazalar için önemi sık sık dile getiriliyor.

Akıllı davranıp hızlı hareket eden offline mağazalar, online ortamda yer almaları ile hem tüketicilerin online ve mobil aramalarında yer alarak offline satışlarını arttırabiliyorlar, hem de online ortamda yeni müşteriler ile tanışabiliyorlar.

Dünyanın en büyük ikinci ev düzenleme ve geliştirme ürünleri mağazası Lowe’s, online ticaretin önemini 2011 yılında farkedip bu alandaki girişimlerini arttıran markalardan bir tanesi.

Firma CEO’su Robert Niblock yaptığı bir açıklamada firmanın 2011 yılında online satışlarını %70 oranında arttırdığını paylaşıyor.

1744 offline mağazası bulunan Lowe’s, 2011 yılında bu mağazaların 20 tanesini kapatmış, ev dekorasyon ve tasarım ürünlerinden, giyime pek çok dalda ürünün online satışını yapan ATG Stores’ı belirlenmeyen bir meblağa bünyesine katmıştı.

ATG Stores satın alımının 2011 online satış büyümesine etkisi olmadığını belirten Niblock, bu büyümenin online mağazalarında yaptıkları büyük yenileme ile beraber gerçekleştiğini açıklıyor.

Kullanımı daha kolay olan yeni siteleri ile web trafiklerini %22, dönüşüm oranlarını ise %35 arttırdıklarını açıklayan Lowe’s CEO’su, oda dizaynını interaktif hale getiren, Lowe’s offline mağazalarındaki ürünlerin stok kontrolünün yapılmasını sağlayan ve kullanıcılarının restorasyon fikirleri ve satın aldıkları ürünleri bir arada tutarak organize olmalarına olanak tanıyan MyLowes.com uygulamasının dönüşüm oranlarına etki ettiğini ekliyor.

2011 sonunda 250.000 ürünün online ve mobil mağazalarında satışa hazır bulunduğunu ifade eden Niblock, 2012’de bu rakamı 2 katına çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*