10 Aralık 2018

20 Offline Mağazasını Kapatan Lowe’s Online Mağaza ATG’yi Satın Aldı

Dünyanın ikinci büyük ev düzenleme ve geliştirme ürünleri satışçısı Lowe’s, online ticarete verdiği önemi gitgide arttırıyor.

Ev dekorasyon ve tasarım ürünlerinden, kıyafete pekçok dalda ürünün online satışını yapan ATG Stores‘u satın aldığını açıklayan Lowe’s, satın alımın finansal verilerini ise paylaşmadı.

Müşterilerine sundukları çeşitliliği arttırmaya önem verdiklerini belirten Lowe’s yetkilisi Karen Cobb, ATG Stores’un bağımsız satışlarına devam edeceğini, firmanın 300 çalışanının görevlerini aynen yerine getireceklerini açıkladı.

Bünyesinde 3.5 milyondan fazla ürün bulunan ATG’de satış yapmakta olan 3300 farklı mağaza ve şahıs bulunuyor. 1999 yılında kurulmuş olan ATG’nin 500’den fazla websitesinin bulunduğu da belirtiliyor.

Internet Retailer Top 500 91 numarası Lowe’s, Ekim ayında bir açıklama yaparak ABD’de 15 eyalette toplam 20 mağazasını kapatacağını paylaşmıştı. Firma aynı zamanda 2012 yılında Kuzey Amerika’da açacakları mağaza sayısını da yarı yarıya azaltacaklarını dile getirmişti.

ABD genelinde 1744 mağazası bulunan Lowe’s, verdiği mağaza kapatma kararları ve online yatırımları ile markanın geleceğini nerede gördüğünü bir anlamda ortaya dökmüş oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] 20 Offline Mağazasını Kapatan Lowe’s Online Mağaza ATG’yi Satın Aldı […]

Fikrini söyle

*