19 Kasım 2018

Lüks Moda Sitesi Net-A-Porter Satışlarını Yüzde 55 Artırdı

Dünyanın önde gelen lüks moda ürünlerinin satışını yapan Net-A-Porter geçtiğimiz yıla kıyasla satışlarını ikiye katladı. 2000 yılında Natalie Massenet tarafından kurulan şirket, yapılan büyük yatırımlar sonrasında 27 milyon Sterlin’lik bir kayıp yaşasa da 2011 ile kıyaslandığında satışlarını %55 artırmayı başardı.

İngiltere ve Amerika‘da otomatik dağıtım merkezleri kurmak için 22,9 milyon Sterlin harcayan ve bunun yanı sıra Hong Kong‘ta da yeni bir merkez de açan Net-A-Porter, geçen sene Mart ayında 6,6 milyon Sterlin’e lüks moda ürünleri satan Shouke‘u satın almıştı. Şirketin ismini theoutnet.cn olarak değiştirerek, theoutnet.com‘un Çin versiyonu olarak siteyi tekrar yayına aldı. Bu hamleyle Çin’in lüks ürün pazarına adım atan şirketin satışları 263 milyon Sterlin’den, 368 milyon Sterlin’e çıktı.

Dünya genelinde 170 ülkeye ürün gönderimi yapan firma, online lüks tüketim ürünleri kategorisinde ilk akla gelen isimler arasında yer alıyor. 3 kıtada 2500 çalışanıyla hizmet veren şirketin çalışanlarının 800’ü New York ve Londra’da bulunuyor.

Richemont Group‘un sahip olduğu şirketin internet sayfası ayda yaklaşık 2,5 milyon kadın tarafından ziyaret ediliyor. Dünyaca ünlü 300’den fazla tasarımcının ürünlerinin satışa sunulduğu Net-A-Porter, 2006 yılında Instyle Shopping Awards’ın “en iyi online alışveriş sitesiödülünü de almıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*