20 Kasım 2018

Lüksbazaar: Online Hediye Alışverişi İçin Bir Adres Daha

E-ticaretin belki de en büyük avantajı günün temposu içindeyken çok kısa bir sürede internet üzerinden alışveriş yapıp, ihtiyaçları karşılamasına yardımcı olması diyebiliriz. Tüketicilerin en çok sıkıntı çektikleri konulardan biri olan hediyelik eşya alma eylemi de e-ticaret şirketleriyle daha kolay bir hale geliyor artık. Akla gelen her ürün artık internette bulunabildiği için de özel günler veya doğum günü gibi hediye alınması gereken durumlarda başvurulabilecek internet siteleri çoğu zaman hayat kurtarıcı oluyor.

İnternet üzerinden hediye almak isteyenlere hizmet vermek için 2012’nin başlarında kurulan Lüksbazaar, 4 Ekim’den beri de internet üzerinden hizmet vermekte. Hediye almayı bir keyif haline getirmek istediklerini belirten Lüksbazaar Yönetim Kurulu Üyesi Serra Berdan girişimlerinden şu şekilde bahsediyor: “Modern yaşantının bir sonucu olan, git gide hızlanan günlük aktiviteler yüzünden insanların birbirleri ile olan iletişimi azalmakta ve duygulara daha az dokunulmakta. Her yere koşarak yetiştiğimiz, zamanın bu kadar kıymetli olduğu bir dönemde, biz Lüksbazaar ile hediye kavramını kolay ve keyifli hale getirip, hediye alıp vermenin altındaki gerçeğe, yani duygusal boyutuna dokunmak istedik”.

Şirket olarak hediye paketlerinin de en az hediye kadar önemli olduğunun üzerinde duran Berdan, 21 farklı çeşitte özel tasarlanmış hediye paketlerinin olduğunu da sözlerine ekledi. 20 kişilik bir ekiple faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Berdan, ilerleyen zamanlardaki gelişmelere paralel olarak ekiplerine yeni üyeleri de katabileceklerinden bahsetti.

Kısa vadede 1 milyon üyeye ulaşmak istediklerinden söz eden Serra Hanım, günde 30 ile 50 arasında değişen satışlarını günde 500 sevkıyata çıkarmayı hedeflediklerini ve orta vadede bu rakamları ikiye katlamak istediklerini söyledi.

Dünyaca ünlü markaların ürünlerini seçtiklerini ve bu markaların da ulaşılabilir fiyatlardaki ürünlerini tüketiciye sunarak farklı gelir gruplarından tüketicilere ulaşmak istediklerini söyleyen Serra Berdan, 100’ü aşkın markanın 5000’den fazla ürününü sattıklarını ve ağırlıklı olarak evlilik, ev, davet, çocuk ve bebek hediye seçenekleri sunduklarını belirtti.

Alınacak hediyeye göre en çok satılan ürünlerin farklılık gösterdiğine değinen Berdan, davetler için minik şekerlikler veya kokulu mum gibi ürünlerin daha çok tercih edildiğini, evlilik yıl dönümlerinde takıların, düğünler için çay, bardak, ve yemek takımlarının ve yaklaşmakta olan yılbaşı alışverişlerinde de resim çerçevesi gibi ürünlerin tüketiciler tarafından daha çok tercih edildiğini söyledi.

En çok Marmara bölgesindeki kullanıcıların kendilerinden alışveriş yaptığını söyleyen Serra Hanım, en öne çıkan şehirlerin ise İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya ve Eskişehir olduğunu belirtti. Şirket olarak bu şehirlerin dışındaki kullanıcılara da ulaşmak istediklerini dile getiren Serra Berdan, kargo ücretinin tüm illere 5 TL olarak sabitlendiğini de ekledi.

Çoğunlukla kadın kullanıcıların alışveriş yaptığını söyleyen Serra Hanım, tüm özel günler, doğum günleri ve davetler için hediyelik ürün sattıklarını ve bu yüzden de aslında hedef kitlelerinin oldukça geniş olduğuna değindi ve ana hedef kitlelerinin AB gelir grubundaki kişiler olsa da farklı gelir gruplarına uygun birçok alternatife sahip olduklarını da belirtti.

Hediye almak birçok tüketici için angarya gelebilecek bir iş aslında bakıldığında. Mağaza mağaza dolaşıp hem uygun fiyatlı hem de kişinin zevkine göre bir ürün bulmak zaman açısından bakarsak çoğumuzun sahip olamadığı bir lüks. Bu ihtiyacı internetten karşılayabilmek ise tüketicilere büyük bir kolaylık sağlayabilir. Site tasarımı olarak Lüksbazaar çok sade bir yapıya sahip. Ana sayfada ürünlere yer verilmemiş; fakat sayfanın üst menüsündeki kategorilerin altında birçok farklı alt kategori bulunuyor ve aranılan ürünler oldukça rahat bir şekilde bu kategorilerden seçilebiliyor. Kredi kartı ve havale ile ödeme yapılabilen sitede, kargonun da Türkiye’deki her şehre 5 TL olarak sabitlendiğini de bir kez daha hatırlatalım.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*