13 Kasım 2018

Macy’s 15 Milyon Dolarlık Çin Yatırımı ile Çin’de Online Satışlara Başlıyor

Geçtiğimiz senenin Haziran ayında dünya geneline kargo hizmeti sunmayı sağlayan FiftyOne firmasıyla bir anlaşma yaparak satışlarını dünya geneline açan Macy’s, Çin’deki e-ticaret büyüme hızından daha fazla pay almak istiyor.

Birçok firmanın arka arkaya yatırım yaptığı Çin’de farklı dallarda online ticaret hizmetleri sunan VIPStore Co.‘ya 15 milyon dolar yatırım yapan Macy’s, VIPStore’un kollarından biri olan Omei.com’da Çinli tüketicilere özel Macy’s mağazası açıyor.

Moda ve tasarım giyim ürünleri satan Çinli Omei.com içerisinde açacağı mağazasında kendi özel markalarını satacaklarını belirten Macy’s yetkilileri, sayfadan aynı zamanda Macy’sin uluslararası satış sayfasına da ulaşılabileceğini ekliyorlar.

VIPStore Co. kısa bir süre önce halka açılarak 71.5 milyon dolar toplamış, hisse satışlarının ardından firmanın değeri 316.79 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

VIPStore Co.’nun Omei.com’dan başka giyim, aksesuar, şarap gibi ürünlerde private shopping modeliyle hizmet sunan Jiapin.com isimli bir mağazası da bulunuyor.

Macy’s bu yeni yatırımı ile Çinli tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını daha yakından inceleyip bir sonraki adımlarını daha sağlam atabilme şansına sahip olacaklarını açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*