14 Aralık 2018

Macy’s Uluslararası Kargo Hizmeti ile Artık Türkiye’den de Sipariş Alacak

Amerika’da 45 eyalette 800 mağaza ile hizmet sunan Macy’s, FiftyOne işbirliği ile uluslararası kargo hizmetini başlatıyor.

Afrika, Asya, Avusturalya, Karayipler, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey ve Güney Afrika’da olmak üzere 91 ülkeye uluslararası kargo hizmeti sunmaya başlayacak olan Macys’in global müşterileri, kıyafet, ev eşyası, mücevher de dahil olmak üzere pek çok ürünü online olarak sipariş edebilecek.

Uluslararası sipariş yönetim hizmeti sunan FiftyOne, Barneys, Bloomingdale’s, Sears, Shoes.com ve True Religion dahil olmak üzere birçok markaya uluslararası satış yönetim olanakları sunuyor.

Macy’s Başkanı Kent Anderson, uluslararası kargolama hizmet ile var olan müşteri portföylerine pek çok global müşteriyi de katmayı hedeflediklerini, 2010 yılında Macy’s online mağazasını 36 milyon ABD müşterisinin ziyaret ettiğini, uluslararası hizmete başlamaları ile bu rakamın katlanarak artacağına inandıklarını iletti.

Arasında Türkiye’nin de yer aldığı 91 ülkeye uluslararası kargo hizmet sunacak olan Macy’s, global müşterilerine alışverişlerini tamamlamadan alışverişlerine uygulanacak olan gümrük ve vergi masraflarını da gösterecek. Kullanıcıların kendi yerel para birimleri ile alışveriş yapmalarına olanak sağlayan web sitesinde, müşterilere son anda bildirilen gizli uluslararası masrafların yer almayacağı da belirtiliyor.

Macys.com sitesinde yer alan ürünlerin büyük bir kısmının uluslararası hizmete de uygun olacağını bildiren Macy’s yetkilileri, kozmetik, parfümeri, mobilya, yatak gibi ürünlerin uluslararası kargolamaya uygun olmadıklarını belirtiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Ahmet der ki:

    Macy den bir gözlük aldım geri yollayacagım bilgisi olan yazaın bana

Fikrini söyle

*