11 Aralık 2018

Tabletler Paralı Arama Reklam Tıklama Oranlarında PC’yi Geride Bırakıyor

Marin Software tarafından yapılan Paid Search Quarterly Benchmarking araştırmasna göre, tabletler paralı arama motoru reklamlarına tıklama oranlarında PC’leri geride bırakıyor.

Tabletlerden gelen paralı arama motoru reklam tıklama oranlarının PC’lerden %37 daha yüksek olduğunun belirtildiği araştırma, dünya genelinde toplamda 2 milyar dolarlık harcamaya ulaşan 800 reklamveren ve reklam ajansı ile gerçekleştirildi.

Arama motoru reklamlarında, yapılan harcamaların %93’ünün PC, %5’inin akıllı telefon, %2’sinin ise tablet bilgisayarlar hedeflenerek oluşturulduğu araştırma ile ortaya çıkıyor.

Fakat araştırmada, konu tıklama oranlarına geldiğinde, tabletlerin PC’lerden çok daha yüksek oranlara sahip oldukları belirtilirken, tablet reklamlarının tıklama başına maliyetlerinin PC ve akıllı telefonlara kıyasla %29 daha aşağıda olduğu bilgisi paylaşılıyor.

Marin Software yetkilileri, tablet kullanımının hızla arttığını, bu nedenle kısa bir süre içerisinde reklamverenlerin pazarlama stratejilerini tekrar gözden geçirerek reklamlarında tabletleri daha fazla hedeflemeye başlayacaklarına inandıklarını belirtiyorlar.

Marin Software yetkilileri aynı zamanda, başarılı reklam kampanyalarında artık her tarz cihazın düşünülmesi gerektiğinin de önemini vurguluyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*