12 Aralık 2018

İngiltere’de Reklam Verenlerin Sadece %6’sı Facebook’u Kullanıyor

İngiltere’de Marin Software tarafından yapılan bir araştırma, İngiliz reklam dünyasının henüz Facebook‘a çok fazla alışamadığını ortaya koydu.

Araştırmada, İngiltere’de reklam veren kesimin sadece %6’sının Facebook kullandığı belirtilirken, araştırmaya katılan 400 reklam veren firmanın %42’si Facebook üzerinden deneme yapıyor, %52’si ise Facebook reklamları kesinlikle kullanmıyor.

Avrupa’da Facebook reklamlarının kullanımında lider konumduna olan İngiltere’nin, ABD‘nin bu kadar gerisinde olması oldukça şaşırtıcı iken, Marin Software bu oranların çok kısa bir süre içerisinde değişeceğini öne sürüyor.

Marin Software Pazarlama Yöneticisi Simon Whittick, analistlerin 2012 yılında Facebook reklam gelirlerinin neredeyse yarısının ABD dışından geleceğini öngördüklerini iletirken, araştırmalarında hala deneme aşamasında olduklarını belirten %42’lik kesimin Facebook kampanyalarına başlamasının an meselesi olduğunu belirtiyor.

Temmuz ayı içersinde artan talepler doğrultusunda reklam tıklanma ücretlerine artış getiren Facebook‘un, yakın dönemde artış politikası izlemeye devam edeceği de araştırmacılar tarafından belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*