21 Kasım 2018

Marka ve Tüketici Arasınaki Uçurum Giderek Büyüyor

Müşterilerin beklentileri ile markaların sağladıkları hiç bir zaman birbirlerini tam olarak tutmazlar. Fakat Kitewheel’ın yaptığı araştırmaya göre bu arz-talep eğrilerinin bırakın kesişmesini, birbirlerinden gittikçe uzaklaştığını görmüşler.

Örneğin mobil tarafa bakacak olursak, tüketicilerin %76’sı fiyatları karşılaştırmak ve ürünler hakkındaki yorumları okumak için cep telefonlarını kullanırken, markaların %51′, müşteri ile temas noktası olarak mobil uygulama geliştirmeyi düşünmüyor bile. Tüketicilerin %55’i bir uygulama indirip, uygulamanın aslında internet sitesinden farklı bir işlevi olmadığını gördükleri zaman kullanmaktan vazgeçiyorlar.

Sosyal medya konusunda da durum farklı değil. Tüketicilerin %68’i doğrudan firmaya bir tweet attıklarında buna cevap verilmesini, %33’ü 24 saat içinde cevap verilmesini istiyor. Firmaların %45’i ise her sosyal medya etkileşimine cevap veremeyeceklerini söylüyorlar.

Sadakat programları ve kampanyaları hakkında ise tamamen zıt görüşler var. Tüketicilerin %75′, sadakat programlarının, aslında markanın müşteriye olan sadakatini göstermesi gerektiğini düşünüyorlar. Firmalar doğal olarak bunun tam tersini düşünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*