14 Kasım 2018

Markafoni.com, Markafonni.com Davasının Kazanan Tarafı Oldu

markafoni dava
Markafoni.com, Markafonni.com davasında kazanan taraf oldu ve dava sonucunda markafonni.com alan adının markafoni.com’a transfer edilmesine karar kılındı.

Markafoni.com’un 5 Mart 2013’te WIPO Arbitration and Mediation Center’a (The Center) başvurmasından sonra açılan dava sonucunda, Markafoni.com alan adının 11 Mart 2008’de yaratılmış olması ve Markafoni isminin bir marka olarak tescillenmesinin yanı sıra şirketin bu ismin patentini almış olmasından dolayı The Center, Markafoni.com’u davada haklı olan taraf buldu.

Savunan tarafında başvurduğu alan adı Markafonni.com ise 18 Şubat 2013’te yaratılmış olması ve bir harf farklılığıyla diğer tescilli marka ile karışıklık yaratabileceğinden, The Center bu alan adının davalı şirket tarafından kullanılamayacağını ortaya koydu.

The Center, markafonni.com’un yarattığı bu alan adıyla, Markafoni.com’un geçen yıllar içinde yaratmış olduğu trafiği bölerek, bu trafiği kendine çekmek istediğini de öne sürerek bu kararı verdi. Davanın sonucunda markafonni.com domain adresinin Markafoni’ye transfer edilmesi karar verildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*