17 Kasım 2018

Markafoni, Türk Kadın Tüketicilerin Online Alışveriş Alışkanlıklarını Açıkladı [İnfografik]

MarkafoniTürk e-ticaret sektörünün önde gelen oyuncularından Markafoni, Türk kadın tüketicilerin modaya bakış açısını gösteren tüketici alışkanlıklarını ortaya koydu. En çok alışveriş yapan burçtan, kadınların erkeklerde en çok görmek istediği kombine kadar birçok detayı açıklayan Markafoni bir anlamda kapsamlı bir online stil haritası çıkarmış oldu.

İnfografiğe yansıtılan araştırmaya göre, 2012 yılında Türk kadını en çok küçük siyah elbiseyi tercih ederken, 10 kadından 1‘i gardırobunda taşıyor. Ürün seçimlerinde farklı kategorilere yoğunlaşan kadın tüketiciler, 2012’nin her ayında başka bir ürünü ön plana çıkarttılar. Ocak ayında mantoya yoğunlaşan, Şubat’ta kalın kazak alan kullanıcıların doğal olarak yazın en çok satın aldıkları ürün kategorisinin başlığı bikini.

Kadınların vazgeçemediği ürün olan topuklu ayakkabıda 8-11 cm arası topuk uzunluğunu tercih eden kadın tüketicilerin en önce tükettiği ayakkabı numarası ise 38. En gözde lüks markalar olarak Versace, Armani ve GF FERRE‘yi seçerek İtalyan tarzını benimseyen Türk kadın tüketicilerin en çok paylaştığı burçlar Yengeç, Boğa ve Aslan olarak göze çarpıyor.

Erkeklerde en çok blazer ceket ve jean kombinini görmek isteyen kadın tüketicilerin dolabını kaplayan renklerin başında siyah geliyor. Mavi ve bej, siyahın ardından gelen renkler olarak göze çarparken, Türk kadın tüketicilere göre pembe ve morun modası çoktan geçti.

Markafoni İnfografikSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*