14 Kasım 2018

Markafoni ve adL Online Doğu Avrupa’ya Satış Yapmak İçin Anlaştı

markafoni_sm

Markafoni ve Romanya’daki grup şirketi eMag, Rusya’da online kanalda 100 bin adet ürün satan Türkiye’nin önemli kadın hazır giyim ve moda markası adL ile anlaştı. Başta Romanya olmak üzere bölge ülkelerine e-ticaret ihracat yapacak olan iki şirket 3 yılda 1 milyon adet ürün satışı hedefliyor.

Markafoni’nin de bünyesinde bulunduğu Naspers Grubu, e-ticaret sektörünün global oyuncularıyla Türkiye’deki perakende markalarına işbirliği fırsatları sunuyor. 130’dan fazla ülkede yürüttüğü faaliyetleri ve 65 milyar dolar piyasa değeri ile sektöründe dünyanın üçüncü devi olan Naspers ve Türkiye’deki temsilcisi Markafoni Grubu, Türk markalarının yurt dışı pazarlarda yer alması için köprü görevi görüyor.

 

Dünya devleriyle Türkiye perakende sektörünü buluşturuyor

Global pazarlarda faaliyet göstermek isteyen firmalarla yeni işbirliği fırsatlarını sunan bir platform haline geldiklerini aktaran Markafoni Grubu CEO’su İlker Baydar konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Naspers Grubu’nun gücüyle adımız artık büyük global şirketler ile birlikte anılıyor. Sektörümüzün büyümesine katkı sağlamak amacıyla sahip olduğumuz bu avantajı Markafoni ve ülkemizdeki diğer firmalarla paylaşmaya öncelik veriyoruz. Bu yılın başında gerçekleştirdiğimiz özel bir etkinlikte Naspers Grup şirketleri ile Türkiye pazarının değerli perakende oyuncularını bir araya getirdik. Bu buluşma hepimiz için oldukça önemli bir adımdı ve ilk meyvelerini de adL ile aldık.”

“Temmuz ayı başında ikinci etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Naspers çatısı altındaki 30’dan fazla ülkeyi ve 3 kıtayı temsil eden Allegrogroup, eMag, Fashiondays, Souq, Spree ve Esky şirketlerinin tepe yöneticileri bizimle olacak. Markafoni Grubu olarak, Türkiye online moda perakendesi sektörünün büyümesi temel hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

Markafoni işbirliği

 

3 yılda 1 milyon adet ürün satışı hedefleniyor

Gerçekleştirdikleri işbirliği ile başta Romanya olmak üzere online platformlar üzerinden ilk 3 yılda 1 milyondan fazla ürün satmayı hedeflediklerinin altını çizen Adil Işık Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tasarım Direktörü Zehra Işık da şirket stratejisini şöyle özetledi:

“Yurt dışı pazarlarda hızla mağaza açmaya devam ediyoruz. Şu an 22 ülkede 60 mağazamız mevcut. Aynı başarı ve satış grafiğini online mecralarda yakalamak için Markafoni Grubu’nun uzmanlığı ve networkünden yararlanarak başta Romanya olmak üzere Polonya ve diğer Doğu Avrupa ülkelerinde hızla büyümek istiyoruz. Ürünlerimiz bölge ülkelerinde büyük bir beğeni ve ilgiyle karşılanıyor. Bu fırsatı Türkiye’deki alanındaki uzman şirketlerle değerlendirme stratejisi güdüyoruz. Yaptığımız işbirliklerinin katkısıyla bu yıl yüzde 40 büyümeyi hedefliyoruz.”

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Ek bilgi olarak Markafoninin Polonya’daki iştiraki olarak daha önce devam eden Fashiondays.pl Polonya dahil Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Slovenya pazarlarından tamamıyla çıktı.

Fikrini söyle

*