19 Kasım 2018

Markalar Büyüyebilmek İçin Dijitale Dönüyor

Yerel, ulusal ve uluslararası birçok marka işlerini büyütebilmek için dijital ortama geçmeye çalışıyor. Çoğu pazarlamacı dijital dünyayı marka farkındalığı yaratmak, müşteri çekmek ve sadakat programları için kullanıyor. Bunu nasıl yaptıklarını kısaca anlattık:

Önümüzdeki yıl dijital ortamlardaki reklam bütçelerine daha da fazla para yığılacak. Birçok araştırma, 2014 sonuna doğru araştırmalara konu olan şirketlerin yarısından fazlasının dijital harcamalarını arttıracağını gösteriyor. Bunun en önemli kısmı, bu paraları nereye ve nasıl yatıracakları.

E-posta hala oldukça büyük payı alıyor; köklülüğünden ve eskiliğinden dolayı. Ama sosyal ağlar hızla arayı kapatmaktalar. Fakat bu mecraya girişenlerin çoğu adam akıllı bir yatırım geri dönüşü elde edemediklerini belirtiyorlar. Ayrıca içerik pazarlama da affiliate marketing gibi yükselen değerler arasında. Firmaların %60’ı bu yıl içinde dijital harcamalarını arttıracaklarını beyan ederken, yarısından fazlası e-postanın hala müşterileri ile en iyi ilişki kurdukları kanal olduğunu söylüyorlar. E-posta ayrıca marka farkındalığı ve yeni müşteri kazanma konularında da başı çekiyor. Çoğu firma da eğer ROI hesapları daha kesin ve kanıtlanabilir olsa sosyal ağlara çok daha fazla yatırım yapacaklarını belirtiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*