13 Aralık 2018

Markalar Oyun İçi Reklam Fırsatları Göz Ardı mı Ediyor?

Özellikle Facebook’un hayatımıza girmesi ile genç yaşlı herkesin ilgisini çeken ve bazen bilgisayar karşısında saatler geçirmemize yol açan oyunlar, pazarlama uzmanları tarafından göz ardı mı ediliyor?

İngiltere’de Internet Advertising Bureau işte bu sorunun yanıtına cevap bulmak için yaptığı araştırmasında şaşırtıcı sonuçlarla karşılaştı.

15 ile 65 yaş arası 4000 kişi ile yapılan araştırmaya göre, online oyunların sadece çocuklar için olduğu görüşü neredeyse yok olmuş durumda. Katılımcıların %63’ü oyunların sadece gençler için olduğu yargısına katılmıyor.

Katılımcıların %70’inin internette ya da oyun konsolları ile oyun oynadıkları belirtilirken, bu oranın %51’inin erkek, %49’unun bayan olduğu, yani oranların neredeyse eşit olduğu bilgisi paylaşılıyor.

25 ve 45 yaş arasındaki kesimin %44’lük bir oran ile en çok oyun oynayan kesim olduğu da belirtilirken, 45 ve 65 yaş aralığında oyun oynayan kesimin %33, 16 ile 24 arasında ise %23 olduğu iletiliyor.

Oyunların diğer online aktivitelere göre kullanıcıları kendilerine daha çok bağladıklarının bilgisi de paylaşılırken, bu nedenle oyun içi reklamların markalar için göz ardı edilemeyecek kadar büyük fırsatlar olabilecekleri iletiliyor.

Araştırmada katılımcıların %49’unun bulmaca ve soru oyunlarını, %30’unun ise sosyal medyada yer alan oyunları oynamayı tercih ettikleri de eklenirken, internet üzerinden oyun oynayan kesimin %41’inin tanımadıkları oyuncular ile online oyun oynadıkları iletiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*