19 Haziran 2018

Arama Reklamlarında Resim, Telefon Numarası ve Kupon Tıklanma Oranlarını Arttırıyor

MarketingSherpa tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, yerel işletmeleri arayan tüketiciler, arama reklamlarında resim, telefon numarası ve hatta kupon bulunan işletmelerin ilanlarına daha fazla tıklıyor.

MarketingSherpa’nın araştırmasına göre, yerel işletmelerin %81’i arama sonuçlarına telefon numaralarını eklemiş durumda. İşletmelerin %48’inin resimleri de sonuçlarda gösterilirken, arama sonuçlarında kupon gösterimi yapan kesim %16.

BrightLocal tarafından Nisan ayında gerçekleştirilen bir araştırma ise, Google’da arama yapan kesimin %37’sinin resim ya da kuponlu arama sonuçlarına tıkladığını, %23’ünün ise bu tarz sonuçları tıklamasının daha yüksek bir olasılık olduğunu belirttiğini ortaya çıkarıyor.

BrightLocal’ın araştırması, Google Places‘in yerel işletmelerin bulunması konusundaki başarısına da dikkat çekerken, yerel işletme sitelerinin ziyaretlerinin %33’ünün Google Places aramalarından yönlendiğini belirtiyor.

BrightLocal kurucusu Myles Anderson, Foursquare ve Facebook gibi sitelerin yerel işletmelerle müşterilerin irtibata geçmesini kolaylaştırdığını, fakat konu yerel işletme bulunmasına gelince, Google’ın hala ilk sırada yer aldığını belirtiyor.

BrightLocal, Facebook’un yerel işletme website trafiğine katkısının %2 civarlarında olduğunu belirtirken, Google Places’in etkisinin %33 olduğunu ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*