15 Kasım 2018

Marketprice.com ile eBay’deki Bütün Ürün Fiyatlarını Karşılaştırın

eBay LogoDünyanın en büyük açık arttırma usulü e-perakende sitesi olan eBay‘in alışveriş deneyimini kolaylaştıracak çalışmalar devam ediyor. Ancak bu kez eBay’in kendi tasarrufu olmadan.

Bilmeyenler için açıklayalım; eBay, alıcı ve satıcı arasında ürünü yayınlamak suretiyle köprü oluşturur. Bir satıcı ve potansiyel birçok alıcı arasında yapılan açık arttırmanın ardından ürün satılır. Anlatması bu kadar kolay olsa da eBay bazen, kullanıcılar için aldatıcı bir alan olabiliyor. Açık arttırma usulü satış, ederinden düşük fiyatlara neden olduğu gibi oldukça yüksek rakamlara da çıkabiliyor.

Market Price, eBay’deki olası fiyat uçurumlarını dengelemek amacıyla hazırlanmış bir site. eBay üzerinden arama yaparak, 100 doların üstünde satışa konan her ürünün ortalama, minimum ve maksimum fiyatlarını ortaya koyuyor. Böylece ürünü satın almak isteyen kişi fahiş fiyat ödemekten, satmak isteyen kullanıcı ise düşük kar elde etmekten kurtulmuş oluyor.

Türkiye e-ticaret pazarı ve sitelerinin bu tarz çalışmalar için gayet uygun bir hal aldığını söylemek mümkün. Her ne kadar tek bir site üzerinden arama yapan bir sistem geliştirmek için erken olsa da gittigidiyor, sahibinden.com birden çok platformu kapsayan bir çalışma, satın alma kararlarında fiyata önem veren biz Türkler adına yerinde olacaktır. Kim bilir belki de şimdiden hareketlenenler vardır.

Market Price üzerinden en çok aranan ürünlerden iPhone 5;
getmarketprice and ebaySosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*