16 Aralık 2018

Marriot’ın Mobil Uygulaması Aynı Gün Rezervasyonlarını Arttırdı

Online seyahat acentası Priceline, bir süre önce mobil kullanıcıların genelde aynı günün gecesine otel baktıklarının araştırmaları ile ortaya çıktığını belirterek, aynı günün gecesine indirimli otel odası satışı için bir mobil uygulama hizmete sokmuştu.

Dünya genelinde hizmet sunan 5 yıldızlı otel zinciri Marriot‘ın mobil rezervasyon departmanından gelen bilgiler de Priceline’ın araştırmasını doğrular nitelikte.

Mobil uygulamalarını yayına sokmalarından sonra, mobil üzerinden gelen rezervasyon ve otel odası satışlarının %47’sinin aynı günün gecesine yönelik olduğunu belirten Marriot yetkilileri, son dakika rezervasyonları için mobil uygulamalarının çok yararlı olduğunu belirttiler.

Marriot, müşterilerine onlara uygun olan her yerde ulaşmak adına iPhone, iPad, Android ve Blackberry cihazları için mobil uygulama oluşturduklarını belirtirken, mobil uygulamalarından gelen trafiğin geçen seneye kıyasla %250 daha fazla olduğunu paylaştı.

Otel zinciri, aylık mobil kazancının 25.8 milyon dolar olduğunu da açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*