13 Kasım 2018

Mart Ayı Girişimcilik Etkinlikleri Başlıyor: E-ticarette neler popüler?

itü_çekirdek-girişimci-girişimcilik-girişimcilik_seminerleri-seminer-eticaret-startup-cizio

Sevgili okurlar Mart ayıyla birlikte sektör hareketleniyor. Biz de girişimciler ve yatırımcılar için her Pazartesi yaklaşan etkinlik duyurularını sayfalarımızdan paylaşacağız. Hemen başlayalım:

İTÜ ÇEKİRDEK GİRİŞİMCİLİK SEMİNERLERİ

Startuplar İçin Hukuk 101

Tarih: 1 Mart 2016, Salı

Saat: 18.20-20.20

Yer: İTÜ Çekirdek

Konuşmacılar: Görkem Gökçe, avukat; Doç. Dr. Ali Paslı.

Hızla değişen teknolojinin yön verdiği günümüzde hukuki yapının girişimcilere ayak uydurması gerekiyor. Girişimcilerin de girişimlerini hayata geçirme süreçlerinde hukuka uygun hareket etmeleri, güncel olarak değişen kanunlardan haberdar olmaları ileride teknik sorunlar çıkmasını önlüyor. Bu seminerde hukuki süreçlere girişimci gözüyle bakılıyor.

Fikirden Ticarileşmeye Giden Yol

Tarih: 8 Mart 2016, Salı

Saat: 18.20-20.20

Yer: İTÜ Çekirdek

Konuşmacı: Murat Özanlar, satış eğitimi ve danışmanlık

Fikir sahibi olmakla başlayan sürecin girişimciliğe dönüşmesi için o fikrin ürüne dönüşmesi ve ticarileşme yolunda ilerlemesi gerekiyor. Bu noktada şirket kurma ve ticari planlama öne çıkıyor. Bu seminerde girişimcilerin şirket kurması ve fikrini ticarete dökmesi için gereken temel bilgiler sağlanıyor.

Girişimciler İçin Markalaşma Süreci

Tarih: 15 Mart 2016, Salı

Saat: 18.20-20.20

Yer: İTÜ Çekirdek

Bir girişimci şirketinin hayatta kalma mücadelesinde markalaşma sürecinin iyi yönetilmesi, girişimin sürdürülebilir olması açısından önem taşıyor. Ekip ve müşteri bakış açısından markalaşma süreci hem içe yönelik hem de dışa yönelik bir kalkan oluşturuyor. İş fikrinin haksız rekabetle elinizden alınmaması için gereken markalaşma bilgilerini bu seminerde bulabilirsiniz.

GİRİŞİMCİLERE ÖZEL ETKİNLİK CİZ.İO MEETUP

Tarih: 5 Mart 2016, Cumartesi

Saat: 10.00-18.00

Yer: Workinton Levent

Konuşmacı: Turgay Adıyamanlı

Birçok seminer ve workshop’dan oluşan 1 günlük ücretsiz Ciz.io MeetUp etkinliğinde; Girişimcinin Ağzından Girişim Hikayeleri, Yatırımcı Neye Bakar?, Devlet Hibeleri ve Teşvikleri, İş Modeli Şablonu Yaratımı, Tanıtıcı Videonu Nasıl Hazırlarsın?, Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri, Growth Hacking Uygulamaları, UX Design & Google Design Sprint Metodolojisi’ne Hızlı Bakış, MVP Yaratımı, Lean Model Şablon Yaratımı, Fikrini Doğrulatma ve Yatırımcı Sunumu Hazırlama ile ilgili konular katılımcılar ile paylaşılacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*