18 Kasım 2018

MasterCard Fırsat Hizmetinden Sonra Mobil Cüzdan Hizmetini Başlatıyor

Geçtiğimiz sene birçok büyük firmanın arka arkaya mobil cüzdan hizmetlerini yayına soktuklarına şahit olduk.

Kullanıcıların kredi kartlarını akıllı telefonlarına yükleyerek anlaşmalı işyerlerinde sadece telefonlarını okutarak işlem yapmalarına olanak tanıyan bu hizmet, bazı markalar tarafından online alışverişleri kolaylaştırıcı bir yöntem olarak da kullanılıyor.

Her ne kadar tüketicilerin henüz mobil cüzdanlara sıcak bakmadıkları farklı araştırmalarla ortaya konulsa da, firmalar mobil cüzdanları geleceğin ödeme yöntemi olarak görmeye devam ediyorlar.

Google, PayPal, Visa, Verizon ve American Express gibi oldukça köklü firmalardan sonra, MasterCard da mobil cüzdan hizmeti PayPass Wallet Services’i yayına sokuyor.

MasterCard, PayPass NFC hizmeti ile Google dijital cüzdan tarafından kullanılmaktaydı.

Global anlamda hizmet sunması hedeflenen PayPass Wallet Services, hem offline hem de online alışverişler için kullanılabilecek.

Diğer mobil cüzdanlara kıyasla tüketicilere ve işyerlerine daha esnek çözümler sunma amacı ile PayPass Wallet Services’i başlattıklarını açıklayan MasterCard yetkilileri, yeni mobil cüzdanları ile ödemelerin daha güvenli, kolay ve kullanışlı olacağını açıkladılar.

Kullanıcılara NFC (yakın alanda etkileşim) yöntemi ile alışveriş yapabilme imkanı sunacaklarını açıklayan MasterCard yetkilileri, online alışverişlerde kredi kartı bilgilerinin ve kargo noktasının sistemde kaydedilmesi ile, online mağazaların PayPass butonuna basılarak alışverişlerin kolaylıkla tamamlanabileceğini dile getirdiler.

MasterCard, cüzdan hizmetlerine Visa, American Express ve Discover gibi farklı ödeme firmalarının eklenebileceğini de paylaştı.

İlk olarak American Airlines ve Barnes & Noble online mağazalarında kullanılmaya başlanılacak olan PayPass Wallet Services, 2012’nin 3. çeyreğinde başlangıç için ABD, Kanada ve Avusturalya’da hizmete sokulacak. Dijital cüzdan, ilerleyen dönemlerde farklı ülkelerde hizmete başlayacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*