16 Kasım 2018

MasterCard Mobil Ödemeden Sonra Mobil Reklam İşine Giriyor

MasterCard mobil reklam piyasasına giriyor. Bir yıl önce, “Paha Biçilemez” kampanyasında, Justin Tmberlake’i reklam yüzü olarak kullanarak sosyal kanallara girmişti. Geçtiğimiz günlerde MasterCard yeni adımını duyurdu: Kiip mobil reklam ağı ile geliştirilen yeni mobil uygulama, reklamcıların MasterCard’ın müşterilerine push bildirimler ile ulaşmalarını sağlıyor. Yani MasterCard, hem bir reklam mecrası hem de ara adam oluyor.

Raja RajamannarMasterCard CMO’su Raja Rajamannar “Öncelikle sosyal medyayı taban aldık. Şimdi de mobil uzaya geliyoruz” diyor. Uygulama kendi SDK’sı ile birlikte geliyor. Böylece diğer markaların, Kiip’in deyimiyle “anlık ödüller” şeklinde kendi mesajlarını geliştirmesi ve sunması sağlanıyor. MasterCard’ın Citibank ve Staples gibi partnerleri bileşik markalı veya beyaz yaftalı promosyonlar sunabilecekler. “Eğer Apple bir sürpriz yapmak istiyorsa, buradan da yapabilirler” diyor Rajamannar.

Mobile World Congress sırasında Apple Pay konusunda heyecanlı olduğunu dile getiren Rajamannar (Apple Pay de MasterCard kullanıyor), Apple ile birlikteliğin nasıl gittiği konusunda detay vermekten kaçındı. “Rekabet açısından iyiyiz, çok iyi durumdayız” demekle yetindi. MasterCard aynı zamanda Samsung’un kendi mobil ödeme çözümü Samsung Pay partneri. Rajamannar, Samsung’un manyetik bant teknolojisinin mobil ödemeleri hızla yaygınlaştıracağını düşünüyor.

Raja Rajamannar ile yapılan bir röportajı aşağıda izleyebilirsiniz.

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*