16 Kasım 2018

MasterCard, Türk Ödeme Sistemi Provus’u Satın Aldı

mastercard-provus-logoMasterCard bugün yaptığı basın açıklaması ile Türk ödeme sistemi Provus’u satın aldığını duyurdu. MasterCard, Türkiye pazarında hem finansal hem de kullanıcı bazında olan varlığını daha da artırıp, pazara daha iyi ve yenilikçi çözümler üretebilmek adına bu yatırımı yaptığını belirtiyor.

2001 yılında kurulan İstanbul merkezli Provus, geçtiğimiz yıl ilk olarak EticaretMag’tan duyurduğumuz ön ödemeli kart girişimi İninal ile kullanıcılara online alışveriş deneyimlerini değiştirebilecek yeni alternatif sunmuştu. İninal’ın geçtiğimiz Aralık ayında Webrazzi’nin ödeme sistemleri konferansında olan lansmanını da yine burada yayınlamıştık.

Türkiye pazarındaki bu yatırımla ilgili MasterCard CEO’Su Tunc Dasar, Türkiye’deki kullanıcılara ödeme sistemleri konusunda yenilikçi çözümler sunacaklarını dile getirdi.

Şu an için Provus’un ne kadara satın alındığıyla ilgili bir detay bulunmuyor. Bunun nedeni olarak da satın alma sürecinin 2013’ün son çeyreği içinde tamamlanacak olması gösterilebilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*