13 Kasım 2018

MasterCard, Yeni Dijital Ödeme Kartı MasterPass’i Tanıttı

MasterPass on TabletDijital ödeme sistemlerinin tek bir tık, tek bir dokunuşa sığması beklenmeyen bir gelecek değildi. MasterCard, bu konuda hızlı adımlar atmaya devam ediyor.

Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress’de (Dünya Mobil Kongresi) tanıtılan MasterPass, tüketiciye herhangi bir ödeme kartı ya da cihazı kullanarak tek bir tıkla alışveriş yapma imkanı sağlıyor. Tüketicilerin ödeme yapmak istedikleri kart bilgilerini, ürünün teslim edilmesi gereken adresi yalnızca bir kez girmelerinin yeteceği MasterPass, QR kodları ve etiketlerle de destekleniyor.

MasterCard kartlarının yanı sıra farklı marka kartlarına da hizmet veren MasterPass, dijital cüzdan görevi sağlıyor. Kredi kartı, banka kartı, ön ödemeli kart gibi ödeme tabanlı kartlarla birlikte hesap bakiyesi, gerçek zamanlı uyarılar, sadakat programları MasterPass’in tüketiciye alışveriş deneyimini geliştirmek için sunduğu teklifler olarak göze çarpıyor. Öncelikle Avustralya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere olmak üzere Belçika, Brezilya, Çin Fransa, İtalya, Hollanda, Singapur, İspanya ve İsveç MasterPass’in 2013’de hizmet vereceği ülkeler arasında.

Barcelona’da gerçekleşen kongrede konuşan MasterCard Yeni Nesil Ödemeler Bölümü Başkanı Ed McLaughlin, tüm cihazların birer alışveriş cihazına dönüştüğünü belirterek “MasterPass geleneksel plastik kartlardan dijital cüzdanlara kadar ödeme yapma şekillerimizi bir araya getirerek tüketicilere bulundukları her yerden ve basit şekilde ödeme yapma imkanı sunuyor” dedi.

MasterPass kullanımın detaylı olarak anlatıldığı video’yu sizlerle paylaşıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Peki bu sistemi web sayfalarımızda uygulayabilmek için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.

Fikrini söyle

*