15 Kasım 2018

Mastercard’ın Online Ödeme Çözümü Masterpass Türkiye’de Kullanıcıların Hizmetinde

2

Kart kullanıcılarının tüm kanallardan tek tıkla ödeme yapabilmesine olanak sağlayan online ödeme çözümü MasterPass Türkiye’de kullanıma sunuldu. 20 ülkede çeyrek milyonu aşkın ödeme noktasında geçerli olan MasterPass, Türkiye’de ilk olarak Caffe Nero Türkiye, BiTaksi ve Getir uygulamalarıyla lanse edildi. MasterPass’la birlikte e-ticaret siteleri yeni, güvenli ve entegre bir ödeme seçeneğine sahip oldu. MasterCard yeni  çözümü ile yüz yüze mağaza içi ödemelerde,  elektronik ve mobil ticarette  tek tık ile kart kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor.

2018’de online perakendenin yüzde 30’u mobil

Tüm dünyada 20 ülkede geçerli olan MasterPass, global olarak çeyrek milyonu aşkın ödeme noktasında kullanıcılara güvenli ve kolay bir dijital ödeme platformu sunuyor. MasterPass’e kart bilgilerini ekleyen kullanıcılar dünyanın her yerinde MasterPass logosu gördükleri ödeme noktalarında tekrar tekrar kart bilgisi girmeden alışverişlerini tamamlayabiliyor.

Tek tıklama ile ödeme kolaylığı

MasterPass, Türkiye lansmanında ilk olarak BiTaksi, Caffe NeroTürkiye ve Getir ile işbirliği yaptı. BiTaksi ile taksi yolculuklarında, Getir Uygulaması ile hızlı siparişlerde ve Caffè Nero mağazalarındaki alışverişlerinde artık tüketiciler MasterPass’i kullanarak tek dokunuşla ödemelerini gerçekleştirebiliyor.

MasterCard Hızlı Gelişen Avrupa Ülkeleri Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Kurşun konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Araştırmalara göre 2018’de mobil cihazlar üzerinden yapılan ödemeler, toplam perakende alışverişlerinin %30’unu oluşturacak. Nakitsiz bir dünya vizyonuyla bu geleceğe yatırımlarımızı sürdürüyoruz. MasterCard’ın online ödeme çözümü MasterPass ile internete bağlı tüm cihazlarla ve mağaza içi alışverişlerde cüzdan taşımaksızın her seferinde kolay bir alışveriş için hızlı ve güvenli platform sunuyoruz.”

MasterPass kullanıcıları internete bağlı tüm cihazlarda anlaşmalı işyerlerinin dijital kanallarından kart bilgilerini sadece bir kez tanımlayarak satın alma ve ödeme işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*