15 Kasım 2018

Masters of Code online ödeme yazılım turnuvasını kazanan girişimciye 100 bin dolar ödül

MastersOfCode - Kopya

MasterCard, kendine güvenen tüm yazılım geliştiricileri, 3-4 Ekim’de AngelHack tarafından Koç Üniversitesi Şişli kampüsünde düzenlenen Masters of Code online ödeme yazılım geliştirme turnuvasına davet ediyor.

AngelHack tarafından düzenlenen yarışmada MasterCard’ın API’lerini kullanarak iki gün içinde en yaratıcı uygulamayı tasarlayan yazılım geliştiriciler hacker’lığın başkenti olan Silikon Vadisi’ne seyahat ve 100 bin dolar kazanma şansını yakalayacak. Maratonun teması mağaza içi ve çevrim içi seyahat satın alımları olarak belirlendi. Katılımcılar, oyunlaştırılmış uygulama kombinasyonlarıyla en eğlenceli çözümü üretmek için yarışacak.

100 bin dolar ve Silikon Vadisi seyahati

Yarışmada yazılım geliştiriciler MasterCard API’larını kullanarak belirli bir süre içinde projeler geliştirecek. Ardından projeler için mentorluk ve yatırım desteği arayacak. Dünya çapındaki bu yarışmanın düzenlendiği her şehirde farklı bir konunun işlendiği etkinliğin İstanbul ayağının teması ise mağaza içi ve çevrimiçi seyahat satın alımları olarak belirlendi. Tabii işin bir de püf noktası var. Bu satın almalar oyunlaştırılmış bir uygulamada kombin edilerek en eğlenceli çözümü üretmek maratonun ana odağı olacak.

Eğlenerek yarışma deneyimini edinecek İstanbul elemelerinin şampiyonlarını ise büyük sürpriz bekliyor. Kazananlar, hacker kavramının doğuş yeri olan ve yazılım dünyasının başkenti sayılan Silikon Vadisi’nde yapılacak büyük finalde kozlarını paylaşacak. Final maratonunu kazanan ekip ise dünyanın ilk “Masters of Code” şampiyonu olarak anılacak ve 100 bin dolar para ödülüne sahip olacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*