13 Kasım 2018

MAV Sayesinde Cep Telefonlarından VISA Kartlarla Alışveriş Yapılabilecek

phaymobile-visa
Cardtek Group şirketlerinden Phaymobile’ın geliştirdiği MAV (Mobile Application Enabled for Visa payWave) uygulamasıyla VISA destekli kartları cep telefonlarına taşıdı. VISA spesifikasyonlarına tam uyumlu şekilde geliştirilen uygulama, kullanıcıların mobil cihazları üzerinden VISA kartlarıyla ödeme yapmalarını sağlıyor.

MAV uygulaması her türlü mobil cüzdan ile kolayca entegre edilebiliyor ve uygulama farklı işletim sistemli mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Hangi form faktörün kullanıldığına bağlı olmaksızın VMPA (Visa Mobile Payment Application) uygulamasının yönetildiği uygulama istendiği takdirde Visa Mobile Gateway ile entegre edilerek bakiye sorgulama, top-up gibi işlemleri de destekleyebiliyor. Ayrıca bu uygulama üzerinden kart ve işlem detaylarına ulaşım, dinamik olarak şifre değiştirme gibi işlemler de yapılabiliyor.

Visa Europe Türkiye Ülke Müdürü Merve Tezel “Mobil ve temassız ödeme çözümleri en önemli başlıklarımız arasında yer alıyor. Phaymobile ile gerçekleştirdiğimiz proje ile Visa kart sahiplerinin, kartlarını her türlü mobil cüzdana tanımlayarak, NFC özellikli cep telefonları ile temassız alışveriş yapmasını sağlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Phaymobile Genel Müdürü Özgür Güngör ise görüşlerini şu şekilde aktardı: “Geliştirdiğimiz uygulama ile kullanıcıların cep telefonlarını birer Visa temassız kartına dönüştürmekteyiz. Bu uygulamamız bağımsız altyapısı sayesinde bankaların ya da diğer kurumların var olan mobil cüzdanlarına kolayca entegre edilebilir ve yönetilebilir.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*