17 Kasım 2018

Mavi’nin Online Alışveriş Sitesi Mavi.com Açıldı

Türkiye’nin uluslararası pazarda da yer alan sayılı markalarından Mavi, online alışveriş tarafından da elini güçlendirmek adına Mavi.com‘u yayına aldı.

Kısa zaman öncesine kadar yayına aldıkları ve Tumblr tabanlı olan blogları ile sosyal medya tarafında epey beğeni toplamış olan Mavi, e-ticaret sitesi ile de farklı kanallardan satış yapmak adına gerekli olan bir adım atmış oldu. Ayrıca belirtmiş olalım: ABD, Kanada, Almanya, Avustralya ve Rusya’nın aralarında bulunduğu 50 ülkede 4.000’e yakın noktada satış yapabilen Mavi, şu an için 300.000.000 $’lık bir değere sahip. Mavi.com ise bütün bu büyüklüğe dijital taraftan da destek vermek için zaten olması gereken bir alternatifti demek mümkün.

Fiziksel mağazalarında olduğu gibi kadın, erkek ve çocuk kategorilerinde jean, tişört, gömlek, bluz, triko ve etek başta olmak üzere birçok ürünün satışa sunulmuş olduğu sitenin epey temiz bir tasarıma ve kolay bir kullanıma (satın alma sayfası ile beraber) sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yine de sitenin gelişime açık olduğunu ve özellikle daha fazla ürüne ya da bilgiye ulaşmak isteyen kullanıcıların üst menüdeki kategorilere mahkum olduğunu, ana sayfada ise yönlendirmelerin sınırlı sayıda olduğunu not olarak düşebiliriz.

Mavi’nin hizmeti olan ve 3 milyon kişiye ulaşan Kartuş Kart ile entegre çalışan Mavi.com’da yapılan her alışverişten yüzde 5 puan kazanılıyor ve satın alınan ürünler istendiği takdirde Mavi’nin fiziksel mağazalarında değiştirilebiliyor. Bunun dışında ayrıca açılışa özel indirim kampanyaları da bulunuyor.

Mavi.com Ekran GörüntüsüSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*