18 Aralık 2018

Firmaların Oluşturdukları Paylaşılabilir İçerikler Satışları Arttırıyor

İletişim ajansları M Booth ve Beyond tarafından yayınlanan yeni bir araştırma, firmaların oluşturdukları paylaşılabilir içeriklerin satışları arttırmada rol oynadığını ortaya çıkardı.

ABD’de 1583 tüketici ile yapılan araştırmaya göre, pazarlama uzmanlarının hazırladıkları online olarak paylaşılabilecek düzeyde ilgi çekici video, ses ya da resim dosyaları, tüketicilerin sık paylaşmaları ile marka görünümünü arttırıyor ve satışlarda artışa neden oluyor.

“Science of Sharing” isimli araştırmada, tüketicilerin %53’ü Facebook üzerinde markalarla irtibat halinde olduklarını belirtirken, %42’si online ürün yorumu yaptıklarını, %33’ü ise bir ürün hakkında online ortamda bir yazı yazdıklarını belirttiler.

Araştırmaya göre her 5 tüketiciden 1’i online ortamda sık sık ürün bilgisi, yorumu, görseli paylaşıyor. Bu kesimin online ürün tavsiyesi yapmasının diğer tüketicilere kıyasla 3 kat daha fazla olduğunu belirten araştırma yetkilileri, çok paylaşım yapan kesimin genç, markalarına sadık ve farklı cihazlardan internete bağlanan kesim olduklarını iletiyorlar.

Araştırmada, online aramaların müşterileri satın alma esnasında en çok yönlendiren etken olduğu da belirtilirken, aramalarda organik olarak yukarıya çıkmak isteyen firmaların tüketicilerinin kendileri hakkında konuşmalarını ve paylaşımlarını arttırarak buna erişebilecekleri belirtiliyor. Online ağızdan ağıza pazarlama ve aile ve arkadaş tavsiyeleri de satın alımları etkileyen faktörler olarak sıralanıyor.

Beyond CEO’su David Hargreaves aramaların markalar için oldukça önemli olduğunu belirterek, markaların kreatif içeriklerinin paylaşımlarını arttırarak ve müşterilerinin kendileri hakkında konuşmalarını sağlayarak satışlarını arttırabileceklerini paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*