16 Aralık 2018

Müşterilerin Online Alışveriş Güvenlik Endişeleri Artıyor

Harris Interactive tarafından McAfee için gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, tüketicilerin online alışveriş güvenlik endişeleri 2009 yılına kıyasla artışta.

Mayıs ayı içerisinde 18 yaş ve üzeri 605 online alışveriş yapan ABDli tüketici ile yapılan araştırmaya göre, tüketicilerin %84’ü online alışverişinde kişisel bilgilerini paylaşırken, güvenlik unsurlarından endişeli.

Bu rakamın 2009 yılında %72 civarlarında olduğu belirtilirken, tüketicilerin %6’sının online alışverişlerinde güvenlikleri ile ilgili herhangi bir endişe taşımadığı bilgisi paylaşıldı.

McAfee Kıdemli Ürün Pazarlama Yöneticisi Sam Rastogi, güvenlik endişelerinin artmasında ekonomik gerilemenin etkisi olduğuna inandıklarını belirterek, artık tüketicilerin paralarının boşa gitmesinden ve dolandırılmaktan daha fazla korku duyduklarını iletti.

Araştırmada, tüketicilerin %75’inin içerisinde “trustmarks”ların (web sitesinin belirli kuruluşlar tarafından onaylandığını belirten logolar) bulunduğu sitelerden alışveriş yapmayı tercih edecekleri belirtilirken, katılımcıların %33’ünün trustmarka sahip küçük ve bağımsız bir siteden alışveriş yapmayı, trustmarkı bulunmayan ama bilindik bir siteden alışveriş yapmaya tercih edeceklerini bildirdikleri bilgisi paylaşıldı.

Katılımcıların %40’ı güvenlik garantisi bulunan bir siteden alışveriş yaparken daha fazla para harcayabileceklerini de belirtirken, indirimin pekçok alanda olduğu gibi, güvenlikte de kaygıların önüne geçtiği araştırmada ortaya çıktı.

Araştırma katılımcılarının neredeyse %40’ı %30’luk bir indirimin, sitenin güvenliğinden emin olmasalar bile alışverişe devam etmelerini sağlayabileceğini belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*