18 Aralık 2018

Meal Box Bir Yılda %400 Büyüdü ve Cirosunu 10 Milyon TL’ye Yükseltti [İnfografik]

Mealbox-eticaret-yemek-online_perakende-satışİki yıl önce kurulan ve gurme ev yemekleri konseptiyle kısa sürede büyük beğeni toplayan, 63. Endeavor Uluslararası Seçim Panelinde Endeavor Girişimcisi seçilen Meal Box, son bir yılda %400’ün üzerinde büyüme kaydederek cirosunu 10 milyon TL’ye yükseltti.

Sıparişleri hızlı, sıcak ve taze sunarak övgü alan Meal Box, usta aşçılarıyla hazırladığı birbirinden özel lezzetleri ödüllü kutularıyla servis ediyor. 2015 Ağustos ayından itibaren yalnızca kendi kanallarından sipariş alan ve kurulduğu günden bu yana 500 binin üzerinde siparişi müşterileriyle buluşturan Meal Box, bu rakamın 390 binini son bir yılda gerçekleştirdi.

İlgili yazı: Alışveriş Reklamlarıyla Tıklama Oranı Artırmanın 5 Yolu

Yaş aralığı 24-34

Yaş aralıklarına bakıldığında en çok 24-34 yaş arasındaki müşteriler sipariş verirken, Etli Yaprak Sarma ve Yoğurt(7 adet sarma), Beğendi Yatağında Köfte (310gr), Kıymalı Ispanak Oturtma ve Yoğurt (300gr), Piliç Piccata ve Fettuccine (300gr) ve Izgara Köfte ve Karışık Sebze(270gr) favori siparişler oldu.

Gurme ev yemekleri konseptiyle damak tadına düşkün olanların kalbini çalan Meal Box, son bir yılda 390 bin sipariş alarak %400’ün üzerinde büyüme kaydetti. Kısa zamanda cirosunu 10 milyon TL’nin üzerine çıkaran firma, kurulduğu günden bu güne 500 binin üzerinde sipariş teslim etti.

Toplam siparişlerin %55’ini kadınların oluşturduğu Meal Box’ta en çok sipariş verilen gün Pazartesi olurken, saat 12.00-14.00 arası yemek siparişlerinin en yoğun şekilde gerçekleştiği görülüyor. 2015 Ağustos ayından itibaren yalnızca kendi kanallarından sipariş alan Meal Box’ta kullanıcılar öğle yemeklerindeki menülerinde çorbaları daha sık tercih ederken, öğlen daha çok sebze ağırlıklı, vejetaryen yemekleri sipariş ediliyor. Akşam ise yoğunluklu olarak etli yemekler öne çıkıyor.

İlgili yazı: Google Alışveriş Reklamı Yüklemek İçin Yeni Formatlama Seçenekleri Ekledi

En Çok Etli Yaprak Sarma ve Yoğurt

Toplamda 100 binin üzerinde müşteriye yemek servis eden Meal Box’ın en çok tercih edilen lezzeti Etli Yaprak Sarma ve Yoğurt(7 adet sarma)olurken, Beğendi Yatağında Köfte (310gr), Kıymalı Ispanak Oturtma ve Yoğurt (300gr), Piliç Piccata ve Fettuccine (300gr) ve Izgara Köfte ve Karışık Sebze(270gr) sırasıyla en çok sipariş edilen diğer yemekler oldu. Çorbalarda ise Fırınlanmış Tereyağlı Mercimek Çorbası, Kaşarlı Domates Çorbası ve Sütlü Brokoli Çorbası sırasıyla tercih edildi.

Tatlı Severlerin Tercihi Çikolatalı Sufle

Ev yemekleriyle olduğu kadar eşsiz tariflerle hazırlanan tatlılarıyla da iddialı olan Meal Box’ın analizine göre, hafta içi özellikle iş saatlerinde yoğun olan tatlı siparişi, hafta sonu tatil günleriyle kıyaslandığında daha fazla veriliyor.

Bu kategoride sunulan enfes lezzetler arasında en çok talep gören Çikolatalı Sufle Porsiyon (105gr) olurken, onu Frambuazlı Cheesecake (105gr) ve Siyah İnci (105gr) takip ediyor. Tatlı severlerin bu alanda en çok tercih ettikleri diğer tatlar ise Çikolatalı Browni (105gr) ve İrmik Helvası (105gr).

Siparişler En Çok Beşiktaş’tan

İstanbul’un hemen her yerinde hizmet veren Meal Box’tan en çok sipariş veren semt Beşiktaş oldu. Beşiktaş’ı ise İstanbul Anadolu yakası semtleri Kadıköy, Ataşehir, Üsküdar, Ümraniye ve Maltepe takip etti. Bu semtlerin ardından ise Şişli, Sarıyer, Bakırköy ve Güngöre, Meal Box’tan en çok sipariş veren semtler oldu.

İlgili yazı: Payrov: Kart Bilgilerini Paylaşmadan Alışveriş Yaptıran Uygulama [Röportaj]

Kurumsal Abonelik ile 22 İş Günü Yemeğiniz Ofisinize Geliyor

Ocak 2016’dan bu yana Abone hizmeti de sunan Meal Box, müşterilerine uygun fiyatlarla aylık 22 iş günü için menüler oluşturuyor. 4 ay kadar kısa zamanda 1000’e yakın iş yeriyle kurumsal abonelik çalışması yapan Meal Box’ı en çok tercih eden şirketler, reklam ajansları, danışmanlık şirketleri ve bankalar oldu. Bu bağlamda en çok sipariş veren meslek gruplarının ise reklamcılar, bankacılar, e-ticaret çalışanları, danışmanlar ve yazılım uzmanları olduğu görüldü.

Meal Box 25 Fiziksel Şubeyle Hizmet Veriyor

Meal Box, kurulduğu günden bu yana 18’i bu sene olmak üzere İstanbul’un dört bir yanına açtığı toplam 25 fiziksel restoran ile müşterilerini restoranlarında da ağırlıyor. Önümüzdeki dönemde yeni restoranlarla ağını genişletecek olan ve başarısını 63. Endeavor Uluslararası Seçim Panelinde Endeavor Girişimcisi seçilerek taçlandıran Meal Box, büyük beğeni toplayan gurme ev yemekleri konseptini daha çok İstanbulluyla buluşturacak.

Payrov: Kart Bilgilerini Paylaşmadan Alışveriş Yaptıran Uygulama [Röportaj]Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*