21 Kasım 2018

Media Markt ilk çeyrekte %21,2’lik bir artışla pazarın üzerinde bir büyüme elde etti

Mediamarkt-eticaret-mobil_ticaret-gfk (2)GFK, tüketici elektroniği perakende sektörüne ilişkin 2016 yılı ilk çeyrek verilerini açıkladı. Sonuçlara göre, Türkiye’de elektronik perakende pazarı, bir önceki yıla kıyasla %13,6 büyürken, Media Markt %21,2’lik bir artışla pazarın üzerinde bir büyüme kaydetti.

Akıllı telefonlardaki büyümenin etkisi ile sektörün en çok büyüme kaydeden kategorisi %22,6 ile yine Telekom oldu. Ayrıca küçük ev aletleri, büyük beyaz eşya ve klima kategorilerinde de sektör kayda değer bir büyüme gösterdi. Rapora göre ilk çeyrekte %11,4 ‘lük bir küçülme ile en belirgin düşüş IT kategorisinde görüldü. Media Markt IT kategorisinde de %9,5’lik bir büyüme kaydetti.

GfK’nın ilk çeyrek dönem sonuçlarını değerlendiren Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım; “Media Markt olarak Türkiye’nin en çok tercih edilen çok kanallı elektronik perakendecisi olma hedefimize her geçen yıl daha da yaklaşıyoruz. Türkiye’de  geçtiğimiz yıl tüketici elektroniği pazarının 2 katı büyüme gösterdik. 2016’nın ilk 3 ayını da, geçen senenin aynı dönemine kıyasla %20’nin üzerinde bir büyümeyle kapattık. Yakaladığımız bu olumlu büyüme trendini önümüzdeki dönemlerde de arttırmayı hedefliyoruz.”  dedi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*