16 Kasım 2018

Mediacat’in Araştırmasında En Sevilen Online Alışveriş Sitesi: Hepsiburada

MediaCat’in Ipsos KMG işbirliği ile 4. kez gerçekleştirdiği, Türkiye’nin Lovemark’ları araştırması sonuçlandı.

Türk tüketicisinin aşkla bağlı olduğu markaları ortaya çıkaran araştırmanın sonuçları 21 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında 12 farklı ilde, 15-55 yaş arası 1156 kişi ile görüşülerek belirlendi.

Son 3 yıldır Mediacat’in Lovemark araştırmalarında en sevilen online alışveriş sitesi olan Hepsiburada.com, bu yıl da %10’luk bir oranla zirveyi kaptırmadı. Gittigidiyor.com‘un %7 ile hemen arkasında ikinci sırada yer aldığı araştırmada, Markafoni ve Sahibinden.com %4’lük oran ile üçüncülüğü paylaşıyor.

Yine araştırmada yer alan diğer ilginç verilere göz atarsak; Hepsiburada.com‘un erkekler ve AB sosyo ekonomik grubu tarafından daha çok sevildiği ve 3. sırada yer alan Markafoni‘nin 15-34 arasındaki yaş grubuna daha fazla hitap ettiği ortaya çıktı.

Araştırma kapsamında incelenen 22 farklı kategorideki diğer sonuçlara baktığımızda ise en sevilen marka olarak son yıllarda olduğu gibi yine Nokia öne çıkıyor. Bunun dışında, en sevilen GSM operatörü Turkcell, bilgisayar markası Casper ve internet servis sağlayıcısı ise Türk Telekom olarak açıklandı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*