10 Aralık 2018

Display Reklamlarının Yeri, Boyutu ve Gösterim Zamanı Önemli

MediaMind tarafından yapılan bir araştırma, display reklamlarının konum, boyut ve kullanım zamanının önemini ortaya çıkardı.

Telekom reklamlarında, reklamların seyahat, teknoloji, haber, eğlence ve finans sitelerine yerleştirildiklerinde geri dönüşümün daha fazla olduğunu belirten MediaMind, rich media reklamlarının günlük hayat ve stille alakalı web sayfalarında daha etkin olduğunu iletiyor.

Büyük boyutlu reklamların, küçüklere kıyasla daha fazla geri dönüşüm oranı olduğunu da belirten MediaMind, en çok geri dönüş sağlayan banner boyutlarının 300×250 ve 300×600 olarak belirlendiğini iletiyor.

Online site ziyaretçilerinin reklamları birkaç kez görüntüledikten sonra tıklama oranlarının arttığını da belirten dijital reklam firması, özellikle üçüncü gösterimden sonra dönüşüm oranının hızla arttığının araştırma ile ortaya çıktığını iletiyor.

Mobil reklamların standart online reklamlara kıyasla dönüştürme oranın çok daha fazla olduğunun da belirtildiği araştırmada, özellikle Telekom sektöründe mobil reklamların displaylere oranla 6 kat daha fazla etkili olduğu bilgisi paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. vesile çakır der ki:

    Merhaba,
    Bir konuda yardıma ihtiyacım var: Belirli bir zaman diliminde (son bir ay, bir hafta vb.) en çok tıklanan bannerlarla ilgili istatistik bilgiye nereden ulaşabilirim. Ürün kategorisinin bir önemi yok.
    Teşekkür ederim.

Fikrini söyle

*