21 Haziran 2018

Mobil Banner Reklamlar Online Banner Reklamları Geride Bıraktı

MediaMind tarafından yapılan bir araştırma, mobil reklam sektöründeki gelişmeyi bir kez daha gözler önüne seriyor.

Networkleri üzerinde yayınlanan online ve mobil reklamları karşılaştıran MediaMind, mobil banner reklamların tıklanma oranlarının (click through rate – CTR), online banner reklamların tıklanma oranlarının neredeyse 8 katı olduğu sonucuna ulaştı.

MediaMind, mobil reklamların tıklanma oranının %0.61 olduğunu belirtirken, Online banner reklamlarının tıklanma oranının %0.07 olduğunu iletti.

En yüksek tıklanma oranına sahip kampanyaların eğlence sektörüne ait olduğu da araştırmada ortaya çıkan sonuçlardan. Eğlence sekörü %1.04 ile ilk sırada iken, perakende sektörü banner reklamları %0.84 tıklanma oranı ile ikinci sırada bulunuyor.

Araştırmada mobil ortamda en az tıklanan banner reklamlar ise giyim, elektronik ve otomobil olarak belirtiliyor.

Araştırma yetkilileri, iPhone ve iPad kullanıcılarının mobil bannerlara tıklama oranlarının Blackberry ve Android kullanıcılarına göre daha yüksek olduğunu da ekliyorlar.

eMarketer, ABD’de 2011 yılında mobil reklamların 2010’a kıyasla %48 artış göstererek 1.1 milyar dolara çıkacağını öngörüyor. Bu oranın %30’unun display reklamlarına ayrılacağı da eMarketer tarafından tahmin ediliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*