18 Kasım 2018

Meerkat Hedef Değiştiriyor, Android ve Facebook’a Yelken Açıyor

Meerkat bildiğiniz gibi Twitter üzerinden canlı video yayını yapılmasını sağlayan bir uygulama. Daha doğrusu uygulamaydı, çünkü Twitter, aynı hizmeti verdiği Periscope ürününü ortaya çıkarttıktan sonra Meerkat ile yolları ayırdı. Meerkat’in kendini daha geniş kitlelere tanıtmak için yaptığı ünlüler ile projeleri de aksayınca (Örneğin Madonna’nın yeni klibini teknik aksaklıklar yüzünden yayınlayamadılar) Meerkat zor duruma düştü.

Firma, bu gidişatı düzeltmek için üç yöntem bulmuş gibi görünüyor.

Birincisi, yalnızca iPhone’larda çalışan uygulamayı hemen Android platformuna geçirmek. Meerkat’in Android uygulaması şu anda beta aşamasında. Buradan indirebilirsiniz.

meerkat app

Bu arada Meerkat’in Android uygulamasının puanlarına baktığımızda şu anda işlerin pek iç açıcı gitmediğini görebiliriz.

meerkat oy

İkincisi ise, telefon rehberinize erişip başka Meerkat kullanıcıları ile bir canlı yayın ağı oluşturup, bir nevi kendi platformunu yaratmaya çalışmak. Bu açıdan biraz Whatsapp’a benziyor; mesajlaşmak yerine canlı video yayını gönderiyorsunuz. Bu yüzden Meerkat artık sizden telefon numaranızı da istiyor.

Üçüncüsü ise Facebook entegrasyonu. Artık Meerkat canlı yayın bağlantıları doğrudan Facebook üzerinden paylaşılabiliyor. Ancak Meerkat’i esas büyütecek olan, bireysel kullanıcıların değil, markaların canlı yayın deneyimi sunmaları. Facebook’taki algoritma değişimi yüzünden ise marka paylaşımları kullanıcıların haber akışlarında kısıtlandığı için, bunun Meerkat’e Facebook platformu üzerinde ne kadar yarar sağlayacağı şimdilik meçhul.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*