19 Haziran 2018

Mehmet Öz’ün Kurucularından Olduğu YouBeauty 6 Haftada Facebook Hayran Sayısını 15.000’e Çıkardı

Kurucuları arasında Mehmet Öz’ün de bulunduğu güzellik ve sağlık içeriği sitesi YouBeauty.com, başarılı bir pazarlama kampanyası ile kuruluşu üzerinden 6 hafta geçmeden Facebook hayran sayısını 15.000’e çıkarmayı başardı.

Yayına başlamadan yüksek bir kitleye ulaşmayı hedeflediklerini ileten YouBeauty Pazarlama Yöneticisi Eric Kirsten, bunun için en etkin yöntemin Facebook olduğuna karar verdiklerini iletti.

Hayran sayılarını arttırmaya ilk önce Mehmet Öz Show’un hayran kitlesini siteden haberdar ederek başladıklarını ileten Kirsten, ardından sosyal medya üzerinden hediyeler ve ücretsiz ürünler dağıtarak ağızdan ağıza pazarlama hizmeti sunan bir firma ile çalışmaya başladıklarını iletiyor.

Firma ile çalışarak YouBeauty’nin sayfasını beğenen hayran kitlesi arasından 1 kişiye arkadaşı ile beraber Dr Mehmet Öz Show’u izleme ve Newyork’ta 3 günlük konaklama şansı tanıyacaklarını ileten YouBeauty, oluşturdukları kampanyayı kazanan kişiye yarışmayı öneren üyeye de L’Oreal‘dan 300$’lık hediye paketi vereceklerini ileterek, katılımcıları kampanyayı sosyal çevreleri ile paylaşmaya motive ettiklerini ekliyor.

Buna ek olarak, Facebook üzerinde “sağlık” ve “güzellik” ilgi alanlarını seçen ve Wal-Mart, Kohl’s gibi markaları beğenen kitleye de ulaştıklarını ileten Kirsten, Dr. Oz’un şovuna ek olarak aynı saatlerde yayınlanan The Ellen DeGeneres ve The Oprah Winfrey Show hayranlarını da hedeflenmiş reklamlarla sayfalarını beğenmeye davet ettiklerini iletiyor.

Sayfalarına en çok katılımın 4.207 yeni hayranla Dr. Oz’un Facebook sayfasına yönlendirilen reklamlardan geldiğini belirten Kirsten, The Ellen DeGeneres Show’dan 1.421, Wal-Mart‘tan 1.417, Kohl’s üzerinden 1.411, Farmville‘den 1.376 ve The Oprah Winfrey Show’dan ise 1.304 hayranın sayfalarına geldiklerini ekliyor.

Sayfalarına gelen hayranların YouBeauty ve L’Oreal newsletterlarına üye olabildiklerini de ileten Kirsten, emaillerle müşterileri ile aralarındaki sıcak ilişkileri korumayı hedeflediklerini belirtiyor.

YouBeauty, sıfırdan başladıkları email newsletter üye sayılarını kampanyaları ile 13.000’e ulaştırdıklarını eklerken, L’Oreal’ın da 7.000 yeni email üyesi kazandığını iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*