11 Aralık 2018

Melrose Jewelers Facebook Sayesinde $2 Milyonluk Satış Yaptı

2008 yılında Krishan Agarwal tarafından hobi olarak kurulan, online Rolex ve farklı çok lüks saat markaları ve elmas mücevher satışı yapan Melrose Jewelers, Facebook kampanyaları ile 2 milyon dolarlık satış yaptıklarını açıkladı.

Facebook hayran sayısının 2011’de 2010’a kıyasla %600 arttığını belirten Agarwal, sosyal medyada kullanıcıları ile geçmeye çalıştıkları iletişimin firmaya oldukça olumlu sonuçlar sağladığını açıkladı.

Facebook üzerinde bulunan 180.000’e yakın takipçi kitlesinin bu sene içerisinde 2 milyon dolar civarlarında alışveriş yaptıklarını ekleyen Agarwal, site üzerindeki ortalama bir sipariş tutarının 5000 dolar olduğunu ekledi.

Fagarwal tarafından paylaşılan Facebook hayran ve satış arttırma stratejileri ise şöyle; öncelikle kullanıcıların sitelerini Facebook üzerinden beğenmelerini sağlamak adına, siteyi beğenen herkese 75 dolarlık Melrose Jewelers kredisi verdiklerini açıklayan firma başkanı, bunun kullanıcıları alışverişe de yönlendirdiğini iletti.

Melrose Jewelers’tan alışveriş yaptıktan sonra, satın aldıkları saatlerin resmini çekip Facebook sayfalarına ekleyen her kullanıcıya ise 150 dolarlık hediye çeki verdiklerini belirten Fagarwal, bu sayede sayfalarında 5000 adet gönderim oluştuğunu paylaştı. Memnun müşterilerin yeni müşteri kazanımlarındaki kanıtlanmış etkisi ile Melrose Jewelers hayran sayısını daha da arttırdı.

Firma sahibi, sosyal medya kampanyalarını pazarlama faaliyetlerinin her alanında müşterilerine tanıttıklarını da eklerken, Groupon ile bir fırsat sunduklarını, fırsatta Facebook hayran sayısının duyurulduğunu, ürün sayfalarına Facebook ‘Beğen’ butonlarının eklendiğini ve email kampanyalarında Facebook sayfalarının tanıtıldığını belirtti.

Melrose Jewelers’ın Facebook için kullanıcıların yaşam tarzlarına göre onlara uygun saat modelini belirleyen bir uygulaması bulunurken, firma uluslararası kargo hizmeti kapsamında ülkemize de İstanbul, Ankara, İzmir ve Çorum illerine gönderim yapıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*