21 Kasım 2018

Microsoft, Best Buy’ın İçine Mini Mağaza Açıyor

Best Buy MicrosoftBüyük markaların stratejik işbirlikleri iki şirket adına her zaman efektif sonuçlar elde etmeye zemin hazırlar. Bu durum bazen pazarın belli bölümünde ortak hareket etme alanı oluştururken bazen de bir markanın diğerinin alanın yer almasıyla sonuçlanır. Microsoft‘un Best Buy mağazalarının içine kuracağı mini mağazalar, bunun iyi bir örneği niteliğinde.

İki şirketin de geçtiğimiz hafta açıkladığı plana göre, Microsoft toplam 600 mini mağaza ile Best Buy mağazalarında yer alacak. Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra, Kanada’daki fiziki mağazalar için de anlaşmaya varan Microsoft, Best Buy’dan bir ayrıcalık da almayı başardı. Kurulacak mağazalar 140 ve 205 metrekare arasında değişirken bu da Best Buy’ın başka bir markaya tanıdığı en geniş alan anlamına geliyor.

Microsoft’u böyle bir anlaşmaya iten sebep hiç şüphesiz geçtiğimiz sonbaharda piyasaya çıkardığı Windows 8’in tanıtım ve satış sürecini devam ettirmek. Satış rakamları açısından şirketin istediği seviyelere gelemeyen Windows 8, sektörün fiziki mağaza tanıtım kanalıyla başarıya ulaşması bekleniyor. Tabi bu noktada Apple’ın bu kanaldaki ağırlığına da rekabet getirmek isteniyor.

Microsoft’un hali hazırda 70 mağazası bulunuyor. Bunlar 30’u ise, “pop up mağaza” olarak nitelendirebileceğimiz alışveriş mağazaları ve diğer noktalarda yer alan geçici mağaza şeklinde hizmet veriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*