14 Kasım 2018

Microsoft Hotmail’den Outlook.com’a Geçiyor

1996 yılında kurulan Hotmail, birçok internet kullanıcısının ilk e-posta adresini aldığı servis olmuştur. Kuruluşundan bir yıl sonra Microsoft tarafından satın alınan Hotmail o günden beri sayısız yenilikle karşımıza çıktı. Bugüne kadar ki en köklü değişim ise kuruluşundan 16 yıl sonra gerçekleşti.

Microsoft’un yeni servisinin adı Outlook.com. Bugün Outlook.com, Twitter hesabından 1 günde 1 milyon kullanıcıya ulaştıklarını duyurdu. Outlook’un bu kadar çabuk yükselmesindeki etkenlerden biri de Windows 8 ve Windows Phone ile olan uyumlu tasarımı. Bunun yanında, e-posta hesabınızı Linkedin, Facebook gibi sosyal medya platformlarıyla eşleştirebileceksiniz. Hatta eklenen yenilikler arasında Outlook içindeyken Skype görüşmeleriniz yapabilmeniz de bulunuyor.

Outlook’taki yeniliklerden bir başkası ise reklamların kaldırılması olmuş. Microsoft’un bu adımıyla iş dünyasına yönelik bir tasarım yapmaya çalıştığını söyleyebiliriz. Bilindiği gibi Hotmail’de reklamlar kaldırılamıyordu ve kullanıcılar bu reklamları görmek zorunda kalıyordu.

Outlook’un en ilginç özelliği ise sosyal medya entegrasyon. Outlook üzerinden kimle konuşuyorsanız, o kişinin en güncel twitlerini ve Facebook durum güncellemelerini linkleriyle beraber size aktarıyor ve siz de bu sayfadan o durumları beğenebiliyor, retweet edebiliyor ya da cevap yazabiliyorsunuz. Tabi bu, siz kendi hesaplarınızı bu sosyal ağlarla entegre hale getirirseniz yapılabiliyor. Bu özelliği isterseniz daha sonra kaldırabiliyorsunuz.

Outlook’un yeni görüntüsü oldukça sade olmuş. Bunun yanında yeni servis sayesinde, e-postalarınız otomatik olarak sınıflandırılıyor ve belli bir düzene sokuluyor. Hotmail hala internetin en geniş tabanlı e-posta servislerinden biri ama kullanıcılar yeni Outlook’a geçtiklerinde, yeni tasarım sayesinde oldukça memnun kalacaklar. Ancak kullanıcılar eğer isterlerse Hotmail’deki hesaplarını kullanmaya devam edebilecekler. Microsoft kullanıcılarını Outlook’a geçmeleri için zorlamıyor.

Yeni tasarım oldukça şık olmuş ve kullanımı oldukça rahat. Henüz yeni bir servis olduğu için birçok hesap adı hala alınmamış durumda. Şirketler ve kişiler ellerini çabuk tutarlarsa kendi isimlerini kullanarak rahatlıkla bir hesap açabilirler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*